Zamknij

"Nauka zdalna, hybrydowa, przystosowanie się". Czarnek zwrócił się do nauczycieli

PAP
14.10.2021 13:19
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej
fot. PAP/Rafał Guz

Trudności, z jakimi państwo walczyli w ostatnim roku: druga fala, trzecia fala, nauka zdalna, nauka hybrydowa, temu wszystkiemu stawiliście czoło – mówił w czwartek do nauczycieli minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przemysław Czarnek podczas uroczystości w kancelarii premiera dziękował nauczycielom za bardzo trudny rok związany z pandemią. - Trudności, z jakimi państwo walczyli w ostatnim roku, licząc od ostatniego 14 października 2020 r., to druga fala, trzecia fala, nauka zdalna, nauka hybrydowa, przystosowanie się, praca, która była jeszcze cięższa niż ta na co dzień stacjonarna w szkołach. Wszystkiemu państwo stawiliście czoło, wszystkie trudności pokonaliście – mówił szef MEiN.

Podkreślił, dzięki temu "przykra konieczność" w postaci nauki zdalnej przynosiła efekty.

Przypomnijmy, że 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

PAP: Autorki: Karolina Kropiwiec, Danuta Starzyńska-Rosiecka