Radziwiłł o zarobkach lekarzy: Zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze

08.10.2019 10:35
Konstanty Radziwiłł
fot. Radio ZET

O dobrze zarabiających lekarzach i medycynie „wiodącej w świecie” mówił w Gościu Radia ZET senator z PiS i były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dzisiejszy gość Beaty Lubeckiej chwalił „pakt dla zdrowia” i wszelkie działania rządu poprawiające jakość w służbie zdrowia. Pytany o jedną ze sztandarowych obietnic PiS z 2015 roku, czyli likwidację NFZ, odpowiadał jednak wymijająco.

Zobacz także

Radziwiłł pochwalił polską medycynę, jako jedną z najlepszych na świecie.

Polska medycyna jest jedną, powiedziałbym, z wiodących na świecie. Najlepszym dowodem są kłopoty kadrowe, tzn. lekarze, którzy wyjeżdżają

Konstanty Radziwiłł

Po przypomnieniu, że wyjazdy związane są m. in. z przyczyn finansowych, b. minister zdrowia odparł, że ich zarobki są przyzwoite.

Zapewniam panią, że w tej chwili praktycznie lekarze nie tylko nie wyjeżdżają, ale wracają, dlatego że akurat, kto jak to w Polsce, ale lekarze zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze. Lekarze rodzinni też zarabiają niezłe pieniądze

K. Radziwiłł, w Radiu ZET

Potępił natomiast słynne słowa „Niech jadą”, rzucone w kierunku protestujących lekarzy przez posłankę PiS, Józefę Hrynkiewicz.

- Każdemu się zdarzy palnąć jakieś głupstwo i myślę, że nie było to zbyt sensowne. Zresztą nie była to wypowiedź do mikrofonu. Myślę, że można było to powstrzymać, taką reakcję emocjonalną - mówił. 

Radio ZET