Konwencja KE w Krakowie. "Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję"

Redakcja
19.05.2019 11:09
Konwencja KE w Krakowie. "Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję"
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East news

Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję. To jest szkodnictwo, które możemy naprawić i naprawimy - mówił w niedzielę w Krakowie lider PO Grzegorz Schetyna. Odbudujemy wolne sądy, przywrócimy praworządność, prokuratura będzie znowu niezależna, a policja bezpartyjna - zadeklarował.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas niedzielnej konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Krakowie Schetyna mówił, że państwo polskie jest i powinno być dla wszystkich ogromną odpowiedzialnością i świętością.

"To jest szkodnictwo, które możemy naprawić i naprawimy”

- To jest wielkie dziedzictwo, które jest w rękach nas wszystkich, współczesnych Polaków. Potężna tradycja daje z jednej strony pewność siebie, siłę i wiarę w przyszłość, bo przeszło tysiąc lat w Europie niełatwo jest przekreślić - podkreślił przewodniczący Platformy.

Zobacz także

Jak wskazał, tej tradycji i historii nie jest w stanie zniszczyć w jedną kadencję "największy szkodnik".

Zobacz także

- Polacy to wielki naród i Polska to silne państwo i byle co go nie zniszczy. Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję. To jest szkodnictwo, które możemy naprawić i naprawimy - oświadczył Schetyna.

Zobacz także

- Odbudujemy wolne sądy, przywrócimy praworządność, prokuratura będzie znowu niezależna, a policja będzie bez partyjnych wpływów - zadeklarował lider PO. Zapewnił, że "sprawiedliwość będzie taka sama dla wszystkich", bo - jak zapewnił - "wobec prawa nie ma równych i równiejszych".

Schetyna zaznaczył również, że Koalicja Europejska naprawi też polską edukację oraz przyzna utracone pensje nauczycielom.

 

RadioZET/PAP