Zamknij

Kwaśniewski wystąpi na konwencji Lewicy. Ma wygłosić mocne przemówienie

23.08.2019 18:29
Kwaśniewski wystąpi na konwencji Lewicy. Ma wygłosić mocne przemówienie
fot. Piotr Kamionka/ Reporter

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski podczas sobotniej konwencji udzieli poparcia lewicy - dowiedziała się PAP w sztabie komitetu. Jego wystąpienie zostanie wyświetlone na ekranie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ponadto na konwencji zostanie zaprezentowana piosenka wyborcza, którą zaśpiewa uczestniczka programu "Voice Of Poland".

W sobotę w warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się konwencja programowa komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej (posługującego się logotypem Lewica) z którego list startują działacze SLD, politycy Wiosny Roberta Biedronia i Lewicy Razem.

Zobacz także

Głos w sobotę mają zabrać liderzy komitetu: Włodzimierz Czarzasty (SLD), Adrian Zandberg (Lewica Razem) oraz Robert Biedroń (Wiosna), a także Marcelina Zawisza (Lewica Razem), Beata Maciejewska (Wiosna) oraz Anna-Maria Żukowska (SLD).

Jak dowiedziała się PAP w sztabie lewicy, podczas konwencji na ekranie zostanie wyświetlone wystąpienie byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. "Pierwszy raz od 2007 roku Aleksander Kwaśniewski jednoznacznie poprze wszystkie partie lewicowe, które połączyły się w bloku" - powiedział PAP sztabowiec lewicy (w 2007 roku Kwaśniewski udzielił poparcia ówczesnej koalicji Lewica i Demokraci).

Zobacz także

Podczas konwencji programowej ogłoszone zostaną też główne tezy lewicy. Wśród nich znajdzie się pakiet rozwiązań pod hasłem "Polska bez smogu", program dotyczący emerytury obywatelskiej, która miałaby być wypłacana bez względu na staż pracy, a także wykup leków za pięć złotych. Ponadto na konwencji ma zostać położony mocny akcent na kwestię rozdziału państwa od kościoła.

Wyborczą piosenkę, która towarzyszyć będzie kampanii lewicy, zaśpiewa podczas konwencji uczestniczka jednej z edycji programu "Voice Of Poland" Natalia Smagacka.

The Voice of Poland 10: Adam Zdrójkowski i Wiktoria Gąsiewska nowymi prowadzącymi

Do tej pory - jak informują organizatorzy - na konwencję zapisało się dwa tysiące osób.

Zobacz także

Polacy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Senatorzy wybierani są w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych; każdy komitet wyborczy w jednym okręgu wyborczym może zgłosić tylko jednego kandydata - w okręgu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej głosów.

RadioZET.pl/PAP