Zamknij

Sytuacja jest kryzysowa. Andrzej Duda zwołuje Radę Gabinetową

09.04.2021 08:26
 Andrzej Duda zwołuje Radę Gabinetową
fot. Polska Press/East News

W piątek o godzinie 11:00 zbierze się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa. Tematem będzie walka z trzecią falą pandemii. Wszystko dzieje się dzień po odnotowaniu w Polsce rekordowej liczby zgonów związanych z COVID-19. Rząd nie ukrywa, że sytuacja jest krytyczna.

Andrzej Duda w związku z trzecią falą Covid-19 zwołał na piątek posiedzenie Rady Gabinetowej. Prezydent chce zapewne dowiedzieć się, jak rząd zamierza dalej walczyć z pandemią i jakie są prognozy Ministerstwa Zdrowia.

Posiedzenie z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się w formie zdalnej. Spotkanie miało odbyć się po godzinie 9, ale na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zostało przesunięte na godzinę 11:00.

Rada Gabinetowa w piątek

Radę Gabinetową tworzy rząd pod przewodnictwem prezydenta. Decyzję o zwołaniu Rady podejmuje wyłącznie prezydent. W związku z pandemią odbyły się dotychczas dwa posiedzenia Rady Gabinetowej - prezydent Andrzej Duda zwołał je w marcu oraz we wrześniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że sytuacja epidemiczna w Polsce jest daleka od stabilnej. Co prawda w ostatnim czasie wykrywano poniżej 30 tysięcy zakażeń dziennie, ale na ewentualne skutki świątecznych wyjazdów i spotkań, trzeba jeszcze poczekać. Tego, czy te delikatne spadki są trwałym trendem, dowiemy się za kilka dni. Wciąż niepokoi natomiast rosnąca liczba zgonów. W czwartek padł rekord – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 954 chorych.

RadioZET.pl/PAP