Zamknij

Kontrowersje wokół raportów MZ. Liczba zakażonych zaczęła drastycznie spadać

24.11.2020 20:55
Koronawirus w Polsce 24 listopada
fot. Tomasz Kawka/East News

Rząd doprecyzowuje obostrzenia dotyczące limitu osób, które spędzą święta w jednym mieszkaniu. Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił, że stoki narciarskie pozostaną otwarte, ale w ostrym reżimie sanitarnym. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nagłym i gwałtownym spadku liczby zakażeń. 

  • Koronawirus w Polsce. 24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 139 nowych zakażeniach, zmarło 540 osób z Covid-19. Resort doliczył brakujące 22 tys. przypadków, o których informował w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny.
  • Wciąż trwają protesty ws. zaostrzania prawa aborcyjnego. W poniedziałek policja zatrzymała dziennikarkę, zarzucając jej napaść na funkcjonariusza. Reporterka tłumaczyła z kolei, że robiła zdjęcie z fleszem, po czym zaatakował ją policjant
  • Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił, że stoki narciarskie pozostaną otwarte, ale w reżimie sanitarnym. Branża hotelarska i gastronomiczna pozostają zamrożone, jednak już zaczęły wnosić do rządu o podobną "furtkę"

Epidemia koronawirusa nie zwalnia, choć wskazują na to częściowo kolejne dobowe raporty Ministerstwa Zdrowia. Wtorkowy bilans MZ był nietypowy, uwzględnił bowiem brakujące 22 tys. wyników, których wcześniej nie policzyły stacje sanepidu (z czego 11 tys. na Mazowszu). Po ujawnieniu skali rozbieżności z pracy w GIS zrezygnował jego szef Jarosław Pinkas. Dziś do dymisji podała się dyrektor mazowieckiego sanepidu.

Koronawirus w Polsce, 24 listopada. Spadek zakażeń, niepokojąca liczba zgonów

Niższe wyniki nowych zakażeń są pochodną mniejszej liczby wykonywanych testów. MZ przekazało, że w ciągu ostatniej doby wykonano ich 33,7 tys. Realnym wskaźnikiem są zgony na Covid-19 i przy chorobach współistniejących. Po spadkach w trakcie weekendu dobowa liczba zmarłych znów przekroczyła 500.   

W kraju nie ustają protesty przeciw zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Po wczorajszym strajku pod MEN policja zatrzymała dziennikarkę Agatę Grzybowską. Zarzuca jej napaść na funkcjonariusza, reporterka odrzuca go, twierdząc, że zaatakowano ją gdy robiła zdjęcie z fleszem.

RadioZET.pl