Zamknij

Rząd rozszerza kampanię informacyjną w związku z koronawirusem

26.02.2020 08:23
Koronawirus
fot. PAP/EPA/Zsolt Czegledi,

Polska szykuje się na zmagania z koronawirusem. Rząd przygotuje się do rozszerzenia kampanii informacyjnej w sprawie wirusa z Chin.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rząd zapewnia o pełnej gotowości na wirusa, który prędzej czy później dotrze do Polski. Przypadki zachorowań odnotowano wczoraj w Chorwacji i na Węgrzech. W jednym z ognisk wirusa, na północy Włoch, zmarło już 11 osób.

Zobacz także

Rząd zapewnił, że służby medyczne i zakaźne są przygotowane na badania i profilaktykę.

Spoty w telewizji i radiu, informacje zamieszczane w internecie, komunikaty do instytucji publicznych i samorządowych - to niektóre z elementów rozszerzonej kampanii informacyjnej dotyczącej koronawirusa prowadzonej przez rząd

- przekazał Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Elementem kampanii będą przede wszystkim informacje o właściwym postępowaniu przy podejrzeniu, że miało się kontakt z zarażonymi lub w przypadku wystąpienia niepokojących objawów u siebie.

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał PAP, że kampania zostanie rozszerzona o przekaz w mediach i właściwych instytucji publicznych.

Zobacz także

Rozszerzamy kampanią informacyjną prowadzoną do tej pory. Łącznie będą to już m.in. spoty w telewizji i radiu, informacje zamieszczane w internecie, komunikaty kierowane do poszczególnych instytucji publicznych i samorządowych

- powiedział rzecznik rządu.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział akcję wysyłania sms-ów osobom, które wracają do Polski z zagranicznych podróży.

We współpracy z operatorami telefonii komórkowej będą wysyłane sms-y osobom, które wjeżdżają na teren kraju dotyczące właściwego zachowania w razie wystąpienia objawów koronawirusa. Na lotniskach są także dokonywane pomiary temperatury ciała oraz przekazywane materiały informacyjne, dla osób które są narażone na zakażenie koronawirusem

- dodał Mueller.

Według stanu na wieczór, 25 lutego, w Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa. Polacy, którzy wrócili z Wuhan, ogniska wirusa, pomyślnie przeszli kwarantannę. Sytuację na bieżąco monitorują służby, resort zdrowia i GIS.

RadioZET.pl/PAP