Duda po posiedzeniu BBN: bardzo rzeczowa dyskusja, dziękuję wszystkim

10.03.2020 14:18
Andrzej Duda
fot. PAP

Była to bardzo merytoryczna dyskusja bez krytyki wobec rządzących. Padło wiele ważnych propozycji, także ze strony opozycji. Dziękuję wszystkim uczestnikom - powiedział prezydenta Andrzeja Dudę po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

W siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego odbyła się zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Wzięli w nim udział najważniejsi przedstawiciele strony rządowej (premier, szef MSWiA, minister zdrowia) oraz marszałek Senatu i reprezentanci partii opozycyjnych. 

Andrzej Duda po RBN: bardzo rzeczowa dyskusja

Prezydent Duda wyraził wdzięczność wszystkim uczestnikom spotkania za udział w nim oraz wszystkie wypowiedzi. - Jestem zbudowany tym, że spotkanie było bardzo merytoryczne, bardzo rzeczowa dyskusja - mówił.

Zobacz także

Jak relacjonował podczas posiedzenia RBN, premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie przedstawili bardzo szczegółową informację. A w dyskusji brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. - Było wiele ważnych propozycji, które zostały przedstawione także przez stronę opozycyjną - zwrócił uwagę Andrzej Duda.

Chcę bardzo mocno podkreślić. Była to bardzo merytoryczna dyskusja bez krytyki wobec rządzących. To znaczy, to co do tej pory zostało zrobione przez rząd, przez inspekcję sanitarną zostało dobrze ocenione. Cieszę się z tego, bo uważam, że zarówno rząd, jak i inspekcja zasługują na takie oceny, podobnie jak i służby - policja, straż graniczna, straż pożarna

- przyznał prezydent, dodając: - Proszę o zachowywanie szczególnych środków ostrożności, unikanie zgromadzeń. Ja nie będę prowadził dużych spotkań, o to też poprosiłem innych kandydatów w wyborach. Zapewnił jednak, że "na razie nie widzimy podstaw, by mówić o zagrożeniu dla wyborów".

Zobacz także

- Rząd otrzymał od opozycji zielone światło, żeby podejmować zdecydowane działania w walce z koronawirusem. Liczę, że takie działanie nie będą krytykowane - podsumował prezydent. 

Koronawirus szaleje. W Polsce już 18 przypadków

Koronawirus, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Jednak u zdecydowanej większości choroba przebiega dość łagodnie, a czasami może nie dawać objawów.

Zobacz także

Covid-19 stwarza największe zagrożenie dla osób starszych i cierpiących na przewlekłe choroby. W Europie największą liczbę zakażeń koronawirusem i związanych z nim zgonów odnotowano we Włoszech, gdzie zmarły dotąd 463 osoby, a ponad 9,1 tys. zostało zainfekowanych.

Zobacz także

W Polsce potwierdzono dotychczas 20 przypadków koronawirusa, w tym trzy - w województwie mazowieckim. W poniedziałek po południu hospitalizowanych było 467 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem; ponad 1000 osób objęto kwarantanną, a ponad 7000 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym. 

KORONAWIRUS - CO MUSISZ WIEDZIEĆ?

RadioZET.pl/PAP