Zamknij

Zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Później wystąpienie Dudy

19.03.2020 07:48
Zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Później wystąpienie Dudy
fot. Piotr Molecki/East News

Jak informuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, w czwartek o godzinie 9.30 rozpocznie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Weźmie w nim udział prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Tematem posiedzenia będzie walka z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem. Po spotkaniu, planowana jest konferencja prasowa prezydenta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek o godzinie 9.30 rozpocznie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego – poinformowało na Twitterze BBN. Posiedzenie odbędzie się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w formule telekonferencji – część uczestników będzie się łączyła zdalnie.

Zobacz także

Tematem posiedzenia będą działania związane z walką z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Później planowane wystąpienie prezydenta

W skład Zespołu wchodzą premier jako przewodniczący Zespołu, szefowie: MON, MSWiA i MSZ, oraz – w zależności od potrzeb - inne organy administracji rządowej.

Zobacz także

Po zakończeniu posiedzenia planowana jest wypowiedź prezydenta dla mediów.

Zobacz także

W Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono u 287 osób, pięcioro chorych zmarło.

Zobacz także

We wtorek poinformowano, że po dwutygodniowej hospitalizacji wyzdrowiał pierwszy pacjent, u którego w Polsce stwierdzono zakażenie nowym koronawirusem

 

RadioZET.pl/PAP

C