Zamknij

Koronawirus w rządzie. Wiceszef MON z potwierdzonym zakażeniem

26.09.2020 12:26
Wojciech Skurkiewicz
fot. Piotr Molecki/East News

Wojciech Skurkiewicz jest zakażony koronawirusem – dowiedziała się w sobotę Polska Agencja Prasowa. Wiceminister obrony przechodzi Covid-19 bezobjawowo, mógł jednak zarazić inne osoby. Obecnie są one poddawane testom.

Wojciech Skurkiewicz jest zakażony koronawirusem. Informację potwierdziło już Ministerstwo Obrony Narodowej. Resort zaznaczył, że infekcja wiceministra przebiega bezobjawowo. Osoby, z którymi wiceszef MON miał w ostatnich dniach kontakt, są poddawane badaniom, a w całym ministerstwie nadal obowiązuje ostry reżim sanitarny.

Obostrzenia obowiązują też na Akademii Sztuki Wojennej. W czwartek Onet informował, że zakażony jest rektor-komendant tej uczelni gen. bryg. dr Robert Kosowski i jeden z jego zastępców. Na najbliższe dwa tygodnie odwołano imprezy, które miały się odbyć w uczelni.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS CoV-19 u kolejnych 1584 osób - o trzy mniej niż w piątek, kiedy liczba nowo zakażonych była największa od początku pandemii. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby, to najwięcej od 18 lipca, gdy odnotowano 30 zgonów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP