Zamknij

Korwin-Mikke o koronawirusie: środek na polepszenie puli genetycznej ludzkości

26.02.2020 20:32
Janusz Korwin-Mikke
fot. YouTube/ KORWIN vs UE i SEJM

Ten moment musiał kiedyś nastąpić. Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji postanowił odnieść się do tematu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa z Chin. W jego ocenie, nie tylko nie powinniśmy się wirusa obawiać, a wręcz docenić, że w jego wyniku "umierają najsłabsi i najmniej przezorni". Polityk podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus niemal każdego dnia dociera do kolejnego kraju w Europie. Najbardziej niespokojna sytuacja jest we Włoszech. Na obecną chwilę to już 400 przypadków zakażenia i 12 zgonów. Koronawirusa stwierdzono już w 10 z 20 regionów kraju. Pod względem liczby zakażeń Covid-19 Włochy są trzecim krajem na świecie - po Chinach i Korei Południowej.

Zobacz także

W Polsce jak dotąd nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia, ale prędzej czy później do nas dotrze - powtarza minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak przekazał podczas środowej konferencji prasowej, w Polsce uruchamiana jest infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Numer infolinii to 800 190 590.

Zobacz także

Temat epidemii koronawirusa postanowił skomentować na Twitterze Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji. Oczywiście w swoim stylu. W jego ocenie, nie tylko nie powinniśmy się wirusa obawiać, a wręcz go docenić.

- Poziom wykształcenia lekarzy!! Wirus zabijający 10% zarażonych to nie "broń biologiczna" lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości (bo umierają najsłabsi i najmniej przezorni)!! - napisał na Twitterze Korwin-Mikke.

korwin-mikke koronawirus
fot. Twitter

Polityk odniósł się w ten sposób do artykułu z portalu "wmeritum.pl", w którym zacytowano wypowiedź Dr Doroty Gałczyńskiej-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdziła ona, że koronawirus, to "to biologiczna trzecia wojna światowa. Jej rozmiary poznamy w boju."

Zobacz także

- Po tweetcie, że koronawirus nie nadaje się na broń biologiczną dzwoni dziennikarz z pretensją, że nie wykazuję empatii. Pytam, czy czytał Darwina? Czytał, "ale od czasu Darwina jest postęp". Cóż: od śmierci Newtona minęło 300 lat, ale grawitacja działa. Selekcja naturalna też - dodał Korwin-Mikke.

RadioZET.pl/ PAP/ Twitter/ wmeritum.pl