Zamknij

Szef PSL: Nie widzimy w Platformie chęci budowy wspólnego bloku

12.07.2019 20:00
Szef PSL: Nie widzimy w Platformie chęci budowy wspólnego bloku
fot. Grzegorz Banaszak/ Reporter

Budujemy Koalicję Polską - oświadczył w piątek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według ludowców tylko dwa bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS w wyborach. Nie widzimy w kierownictwie Platformy Obywatelskiej chęci do budowy bloku centrowego - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lider PSL na konferencji w Sejmie podkreślił, że ludowcy w uchwale Rady Naczelnej z soboty obiecali do końca tygodnia podjąć decyzję w sprawie startu w wyborach parlamentarnych. "W uchwale mieliśmy określony obowiązek i chęć podjęcia rozmów z PO i takie rozmowy podjęliśmy w tym tygodniu" - wskazał.

Zobacz także

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że przedstawiona przez PO oferta podziału miejsc na listach była "bardzo atrakcyjna". "Ale tu nie o politykę miejsc, o jakieś kupczenie miejscami, nie o jakieś zapakowanie się do Sejmu chodzi. Tu chodzi o Polskę, a o Polskę się nie należy targować i nie było targu" - zapewnił. "Tu z (szefem PO) Grzegorzem Schetyną się zgadzamy" - podkreślił.

Obiecaliśmy, że tę decyzję podejmiemy i będziemy mówić o dwóch blokach, bo to jest nasza propozycja: budowy dwóch bloków, które mają szansę pokonać PiS.

Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL

 W jego ocenie tylko bloki: centrowy i lewicowy mają szansę pokonać PiS.

Zobacz także

Jak podkreślił, PSL nie widzi w kierownictwie PO chęci do budowy bloku centrowego. "My chcemy budować blok centrowy, Koalicję Polską, która daje szanse na wyraziste poglądy. Będziemy tworzyć Koalicję Polską" - powiedział. 

Rzecznik PO: decyzja PSL oznacza, że ludowcy wybierają PiS

"Decyzja PSL oznacza, że PSL wybiera PiS, ale mamy nadzieję, że to nie jest decyzja ostateczna" – powiedział Grabiec, pytany o komentarz do słów Kosiniaka-Kamysza. "Żeby zrozumieć tę sytuację, wystarczy zapoznać się z logiką Kodeksu wyborczego" – dodał.

Zobacz także

Rzecznik PO zapowiedział, że w sobotę o godz. 10 podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej lider Platformy Grzegorz Schetyna przedstawi dalszy plan działania.

RadioZET.pl/PAP