Zamknij

Kaczyński straszy rządami opozycji. "Jeśli dojdą do władzy, zabiorą to, co myśmy dali"

30.04.2019 15:14
Kaczyński
fot. PAP

Jeśli nasi oponenci polityczni dojdą do władzy, zabiorą to, co myśmy dali, bo finanse publiczne znajdą się ponownie w stanie ciężkiego kryzysu - powiedział na wtorkowym spotkaniu z emerytami i rencistami w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński mówił w Krakowie, że po oddaniu przez PiS władzy jeszcze w 2008 roku był silny wzrost gospodarczy. - Ale w finansach publicznych natychmiast się pogorszyło, bo samo dojście do władzy, tych, którzy mówili, że nie złodzieje są winni, tylko policjanci, że nie nadużycia są winą i przestępstwem, ale ściganie nadużyć, doprowadziło do tego, że finanse publiczne znalazły się w wielkim kłopocie - ocenił prezes PiS.

Kaczyński straszy rządami PO-PSL

- Tak będzie i w razie ich dojścia do władzy, musicie państwo sobie z tego zdawać sprawę, oni nawet gdyby chcieli, to po prostu nie potrafią tego wszystkiego opanować, są na różne sposoby związani z różnego rodzaju grupami nacisku, po prostu - zaznaczył Kaczyński.

Zobacz także

Jak mówił, opozycja twierdzi z jednej strony, że działania rządu PiS to rozdawnictwo, a z drugiej strony zapowiada, że rozda jeszcze więcej. - Nie ma w tym żadnej logiki, ale logiki z ich strony nie ma się co spodziewać - stwierdził, zapewniając, że polityka jego partii "to nie rozdawnictwo, to działania na rzecz rozwoju Polski i sprawiedliwości".

- Ale jeśli chodzi o fakty, o to, co można przewidzieć, to będzie po prostu tak, że - mówiąc najkrócej i prosto, żeby nikt nie miał wątpliwości, o co chodzi - zabiorą, zabiorą to, co myśmy dali, zabiorą, bo nie będą mieli innego wyjścia, zabiorą, bo finanse publiczne znajdą się ponownie w stanie ciężkiego kryzysu. Bo ci wszyscy, którzy te finanse ograbiali, będą z powrotem mieli poczucie, że znów można" - powiedział Kaczyński.

"Było wiele nadużyć"

Kaczyński ocenił, że w czasach rządów PO-PSL "było wiele nadużyć". Według niego, wówczas dochodziło do "łamania praw człowieka, łamania wolności", a także "różnych ataków na dziennikarzy", miały też miejsce "ograniczenia dotyczące opozycji".

- Ty, razem, jeśli oni (PO-PSL - PAP) odzyskają władzę, to tych aktów łamania praw obywatelskich będzie nieporównanie więcej; oni to już dzisiaj zapowiadają. Zapowiadają, że zniszczą demokrację - oświadczył polityk, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału zarówno w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego jak i w jesiennych do parlamentu krajowego.

RadioZET.pl/PAP/Twitter