Rolnicy oszukani przez PiS? Problem z wypłatami "Krowa plus"

28.05.2019 19:42
Jarosław Kaczyński
fot. STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

500 złotych na krowę i 100 złotych od tucznika - to miała być nowa propozycja PiS dla rolników. Partia rządząca zamierzała sfinansować program z pieniędzy planowanych w najnowszym unijnym budżecie. Okazuje się, że może być z tym problem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jarosław Kaczyński podczas jednej z konwencji regionalnej partii przed wyborami do europarlamentu przedstawił program wsparcia dla polskiej wsi. Wśród propozycji prezesa PiS pojawiły się dodatki pieniężne dla rolników: najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy

Program zwany potocznie ''krowa plus'' miał być realizowany dzięki środkom unijnym. Kaczyński mówił, że będzie to możliwe m.in. dzięki zwiększeniu udziału Polski w puli środków europejskich na rolnictwo. Prezes PiS grzmiał, że polscy rolnicy są w UE dyskryminowani, dostają mniej dopłat na hektar niż inni. 

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski na antenie TVP Info zapewniał, że hodowcy krów i świń otrzymają dopłaty jeszcze w tym roku, a determinacja rządu w tej sprawie jest duża. 

Problem z wypłatami ''Krowa plus'' 

W poniedziałek - dzień po wyborczym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości w eurowyborach, Tomasz Bielecki z ''Gazety Wyborczej'' poinformował, że Komisja Europejska nie dostała od Polski żadnego wniosku o renegocjacje płatności z polityki rolnej do 2020 roku. 

Zobacz także

Przypomnijmy, w wyborach do Parlamentu Europejskiego mieszkańcy wsi i małych miast najczęściej głosowali na PiS, a średnich i dużych miast - na Koalicję Europejską. 

RadioZET.pl/Twitter