Zamknij

Krucjata Młodych kontra LGBT. Niecodzienne sceny w centrum Warszawy

29.09.2020 15:32
krucjata młodych
fot. Twitter

Niecodzienne sceny miały miejsce obok stacji metro Centrum w Warszawie. Uczestnicy Krucjaty Młodych organizowali tam happening promujący ustawę "Stop LGBT". Wolontariusze m.in. grali na dudach, wzywając do sprzeciwu wobec mniejszości seksualnych. W pewnej chwili grupa młodych osób zareagowała na nawoływania "Krucjaty"... szczekaniem.

Krucjata Młodych TFP od kilku dni prowadzi kampanię zbiórki podpisów pod ustawą "Stop LGBT". Wolontariusze tej organizacji pojawiają się w różnych miejscach w kraju, aby w charakterystyczny sposób zachęcać do sprzeciwu wobec "LGBT i sodomii".

W sieci pojawiły się nagrania przedstawiające wolontariuszy Krucjaty Młodych zebranych przed stacją metra Centrum w Warszawie, na popularnej "patelni". Młodzi działacze katoliccy zbierali tam podpisy, w "oryginalny" sposób nawoływali do poparcia ich inicjatywy, a także grali na... dudach.

Krucjata Młodych kontra LGBT. Grupa młodych ludzi zagłuszała ich... szczekając

- Wolontariusze Krucjaty Młodych kontynuują krucjatę w obronie rodziny i moralności publicznej. Zbierają podpisy pod projektem obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej StopLGBT - przekonują działacze "Krucjaty".

Zobacz także

W pewnym momencie na warszawskiej "patelni" zrobiło się jeszcze dziwniej. Do wolontariuszy Krucjaty Młodych podeszła grupa młodych ludzi, która usiłowała zagłuszyć ich nawoływania... szczekaniem.

- Komentarz kolegi: „Jakby mi ktoś kiedyś powiedział że idąc Warszawą spotkam ludzi ze sztandarami grających na dudach a inni ludzie będą na nich szczekać to nie uwierzyłbym, i nawet oglądając to nagranie dalej nie wierzę” — napisał na Twitterze Dariusz Matecki, radny miasta Szczecin.

Jak czytamy w mediach społecznościowych, pomimo sprzeciwu w formie szczekania, krzyków i śpiewu, wolontariusze Krucjaty Młodych kontynuowali swój happening w stolicy.

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter/ wPolityce.pl

C