Zamknij

Wdowa po Janie Szyszko oskarża Kurskiego: „Miał zakaz występowania w TVP”

Dominik Gołdyn
26.01.2020 11:34
Krystyna Szyszko
fot. YouTube,com/TV Trwam

Krystyna Szyszko wzięła udział w sympozjum "Oblicza ekologii" w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Wdowa po byłym ministrze środowiska Janie Szyszko ujawniła, że jej mąż "miał zakaz występowania w telewizji publicznej". Ostrych słów nie szczędziła również najważniejszym politykom PiS. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krystyna Szyszko wzięła udział w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci byłego ministra środowiska, prof. Jana Szyszki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jedna z sal uczelni otrzymała imię profesora. Uroczystość poprzedziło sympozjum "Oblicza ekologii" w WSKSiM. Wdowa po byłym ministrze środowiska Janie Szyszko ujawniła, że jej mąż "miał zakaz występowania w telewizji publicznej". 

Miał zakaz do końca, nawet tuż przed śmiercią, przecież to była kampania wyborcza, współpracownicy męża próbowali z dziennikarzami rozmawiać. Dziennikarze rozkładali ręce, pan Jacek Kurski od początku do końca pilnował tego, żeby drzwi telewizji publicznej dla męża były zamknięte

KRYSTYNA SZYSZKO

Krystyna Szyszko nie szczędziła słów krytyki politykom Zjednoczonej Prawicy. Wdowa po byłym ministrze mówiła, że organizacja pozarządowa otrzymała 30 mln zł na akcję, która miała skutkować usunięciem Szyszki z ministerstwa środowiska. 

Nie wiem, czy państwo wiecie o tym, ale to są też fakty. Fakty też są takie, że np. sukcesy męża i ministerstwa były przypisane innym ministrom. Ci ministrowie się wypowiadali, nie mówiąc nic, że to nie jest ich zasługa

WDOWA PO JANIE SZYSZCE

Jan Szyszko zmarł w wieku 75 lat 

Jan Szyszko, trzykrotny minister środowiska, zmarł niespodziewanie 9 października 2019 roku w wieku 75 lat. Przyczyną jego śmierci miała być zatorowość płucna. Śmierć polityka była szokiem o tyle, że jeszcze dzień wcześniej występował publicznie – prowadził bowiem debatę klimatyczną na Zamku Książąt Oleśnickich. 

TVP Info powiązało śmierć byłego ministra z krytycznymi materiałami w TVN24. Informację opatrzono paskiem o treści "Prof. Szyszko źle znosił ataki na jego osobę". 

RadioZET.pl/Gazeta.pl