Zamknij

"Gwiazda" PO rezygnuje ze startu do Sejmu

19.08.2019 17:35
Krzysztof Brejza rezygnuje ze startu do Sejmu
fot. Tomasz Jastrzębowski/ Reporter

Wśród "jedynek" list wyborczych do Sejmu nastąpiła zmiana w okręgu nr 4 Bydgoszcz - posła Krzysztofa Brejzę na czele listy zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W poniedziałek najpierw zarząd, a potem Rada Krajowa PO zatwierdziły listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i kandydatów do Senatu. Wśród "jedynek" list wyborczych do Sejmu nastąpiła zmiana w okręgu nr 4 Bydgoszcz - posła Krzysztofa Brejzę na czele listy zastąpił były europoseł Tadeusz Zwiefka. Brejza będzie kandydował do Senatu.

Sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz przekazał dziennikarzom, że zmiana była decyzją Krzysztofa Brejzy. Przekonywał, że Tadeusz Zwiefka jest "świetnym liderem" dla bydgoskiej listy Koalicji Obywatelskiej w sytuacji, kiedy nie ma tam Krzysztofa Brejzy. "Proszę mi wierzyć, tu nie ma żadnego drugiego dna, czy jakiegoś tła. To była indywidualne decyzja Krzyśka, że chciałby spróbować sił w Senacie" - powiedział Tyszkiewicz.

Zobacz także

Brejza, pytany o tę zmianę, stwierdził, że październikowe wybory będą najważniejszymi wyborami od 1989 r. "W 1989 r. wszystko zaczęło się od Senatu. Startuję do Senatu, bo trzeba walczyć o każdy mandat. 51 to jest minimum. Zjednoczona opozycja musi mieć większość w Senacie, stąd start do Senatu" - oświadczył.

"Mój okręg, okręg nakielsko-inowrocławcko-żniński (okręg nr 10) jest okręgiem frontowym. W moim mieście Koalicja uzyskuje rekordowe wyniki, na prowincji, na terenach wiejskich jest trochę gorzej, ale popracujemy nad tym" - dodał.

Zobacz także

"Pan poseł Brejza postanowił kandydować do Senatu i to jest powód dla którego pojawiła się moja osoba na jedynce w kujawsko-pomorskim, w okręgu bydgoskim" - powiedział PAP Tadeusz Zwiefka, pytany o powody zmiany na czele listy bydgoskiej. "To jest decyzja posła Brejzy" - dodał.

RadioZET.pl/PAP