Krzysztof Brejza o lotach Kuchcińskiego: Kaczyński wyznaczył te standardy

09.08.2019 07:25
Krzysztof Brejza
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

– Dymisja marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego, nie zamyka sprawy – uważa poseł PO-KO Krzysztof Brejza. Znany z wnikliwego patrzenia politykom PiS na ręce polityk domaga się kolejnych dymisji, również prezesa partii rządzącej, Jarosława Kaczyńskiego.

Krzysztof Brejza skomentował w TVN24 decyzję Kuchcińskiego o podaniu się do dymisji. Marszałek zrezygnuje ze swojej funkcji w piątek.

Zobacz także

Zdaniem Brejzy Kuchciński został wręcz zmuszony do latania rządowymi maszynami. Wspominał, że takie standardy wyznaczył w partii Jarosław Kaczyński. Brejza nawiązał do wydarzenia z 2016 roku, kiedy media ujawniły, że prezes PiS korzystał z policyjnego śmigłowca, który „zarezerował” mu ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Był to lot ze Świnoujścia do Krakowa.

To jest władza, która uwielbia latać. To są odrzutowce luksusowe, samoloty CASA wojskowe, samoloty mniejsze Bryza. Latają sokołami śmigłowcami, latają flotą rządową, wojskową, a nawet straży granicznej.

Krzysztof Brejza, PO-KO

Obracając sytuację w groteskę, zakpił, że rząd korzystałby nawet z „latających dywanów”. Zaznaczył, że pojawienie się marszałka „na cenzurowanym” to zaledwie początek „góry lotowej”.

RadioZET.pl/TVN24