Zamknij

Awantura w Sejmie. Poseł chciał zaśpiewać hymn Unii, nie chciał zejść z mównicy

14.10.2021 17:22
Krzysztof Gawkowski
fot. Sejm

Krzysztof Gawkowski z Lewicy chciał, aby posłowie uczestniczący w obradach Sejmu odśpiewali hymn Unii Europejskiej. Polityk zapowiedział, że nie zejdzie z mównicy, dopóki się to nie stanie. Ostatecznie marszałek Elżbieta Witek odebrała mu głos.

Krzysztof Gawkowski wszedł na mównicę sejmową i zaproponował wspólne odśpiewanie "Ody do radości" - hymnu Unii Europejskiej. - Panie pośle, proszę przestać się tak zachowywać! Odbieram panu głos, bo to nie jest wniosek formalny - zareagowała ostro Elżbieta Witek.

Poseł Lewicy nie chciał opuścić mównicy sejmowej i usiłował włączyć utwór ze swojego telefonu. - Nie zejdę z mównicy dopóki nie pozwoli pani odsłuchać hymnu Unii Europejskiej - stwierdził stanowczo.

Gawkowski chciał zaśpiewać hymn UE. Awantura w Sejmie. Wideo

- Proszę o zejście z mównicy panie pośle! - mówiła wyraźnie wzburzona Witek. Część posłów skandowała: Śpiewaj, śpiewaj!

- Chce pani marszałek żebyśmy nie mogli odsłuchać hymnu Unii Europejskiej? Wstydzicie się tego? Czy wstydzi się ta prawa strona hymnu Unii Europejskiej? Wstydem na tej sali jest, że część prawej strony nie chce zaśpiewać hymnu Unii. Jesteśmy Europejczykami! Jest flaga Unii! - grzmiał Gawkowski.

Ostatecznie poseł Lewicy zszedł z mównicy. - Jak chce pan śpiewać, to jest sala koncertowa, a nie sejmowa - powiedziała marszałek Witek.

RadioZET.pl