Zamknij

Po KFC dostał fuchę u Glińskiego. "Zadecydowały kwalifikacje"

09.12.2019 14:56
Pracownik KFC został asystentem Glińskiego
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Piotr Gliński wziął sobie na asystenta 25-letniego, byłego już pracownika popularnego fast foodu z kurczakami, choć nie miał on żadnego politycznego doświadczenia. Jak jednak tłumaczy szef gabinetu ministra Glińskiego, to kwalifikacje zadecydowały o jego zatrudnieniu.

Piotr Gliński ma nowego asystenta. Minister kultury i wicepremier pracę w rządzie zaoferował 25-letniemu Krzysztofowi Przekwasowi. Uwagę mediów błyskawicznie przykuło jego średnio bogate CV.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, nowy asystent polityczny wicepremiera jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskał tytuł magistra. W zawodzie jednak nie pracował, bo przed rozkręceniem kariery w strukturach rządowych, dorabiał w… KFC, a dokładnie w restauracji przy ulicy Puławskiej w stolicy.

Z KFC do rządu. 25-latek ma "dodatkowe atuty"

Jak to możliwe, że bez wymaganego na to stanowisko co najmniej 2-letniego doświadczenia Przekwas został asystentem wicepremiera? Szef gabinetu Glińskiego, Piotr Mazurek, przekazał redakcji „Rzeczpospolitej”, że 25-latek ma po prostu dodatkowe atuty.

O zatrudnieniu pana Przekwasa zadecydowały kwalifikacje w postaci wykształcenia wyższego magisterskiego z zakresu nauk politycznych ze specjalizacją administracja publiczna, uzyskanego w najlepszym ośrodku w Polsce kształcącym politologów (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego), a także doświadczenia zawodowego, społecznego, wolontariackiego, uzyskanej wiedzy i doświadczenia w postaci dodatkowych szkoleń, kursów i programów edukacyjno-formacyjnych

– poinformował Mazurek. Szczegółów jednak nie podał. Podkreślił jednak, że dziennikarze pochopnie wyciągają wnioski, "nie mając stosownej wiedzy o człowieku". Jak dodał, pensja asystenta politycznego jest niewaloryzowana od wielu lat i wynosi maksymalnie 3170 zł brutto. Nie sprecyzował natomiast, czy Przekwas faktycznie właśnie tyle zarabia.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita