Zamknij

Ksiądz wychwalał PiS w programie dla dzieci. ''500 plus, czy to nie piękne?''

03.09.2019 18:54
Ksiądz wychwalał PiS w programie dla dzieci. ''500 plus, czy to nie piękne?''
fot. TV Trwam

Media o. Tadeusza Rydzyka od wielu lat otwarcie i wprost wyrażają swoje poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości i zjawisko to absolutnie nikogo już nie dziwi. Tym razem internauci zwrócili jednak uwagę, że do politycznej agitacji doszło w programie przeznaczonym dla... dzieci. Chodzi o "Kropelkę radości" nadawaną w Telewizji Trwam.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Program z udziałem dzieci, a prowadzony przez ks. bp. Antoniego Długosza, rozpoczął się od dyskusji wokół współczesnych problemów z jakimi boryka się polska rodzina.

- Cieszcie się, że jesteście dziećmi, ale pamiętajcie, że trzeba też coś dawać ludziom dorosłym - podkreślił ksiądz.

Zobacz także

- Pierwsza sprawa, abyście nie stwarzali problemu rodzicom w domu - kontynuował. - Nawet jak tatuś, czy mamusia są biedniejszymi, to nie domagać się ciągle zmiany ubrania, lepszego jedzenia. Dziękować za to, co otrzymujecie. To jest najpiękniejsze - wymieniał ks. Długosz.

Po krótkim wprowadzeniu, ksiądz przeszedł jednak do otwartej agitacji za rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

- A cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd też bardzo troszczy się o rodzinę, a wyrazem zatroskania naszego rządu było pierwsze "500 plus" dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? - podkreślał.

- I wy przynosicie teraz 500 zł rodzinie. Do 18 roku życia będziecie te 500-tki każdego miesiąca dawali swoim rodzicom, czy to jest piękne? 300 zł dostaniecie jako wyprawkę na początek roku szkolnego, żeby rodzice wam kupili przybory szkolne - wyliczał osiągnięcia rządu PiS.

Ks. bp. Długosz zwrócił także uwagę, że dzieci i rodzina są w centrum polityki obecnej ekipy rządzącej i nie chodzi tylko o programy socjalne. - Rząd bardzo się troszczy, daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem - dodał.

Częstochowski biskup senior Antoni Długosz, nazywany także "biskupem od dzieci" znany jest ze swoich sympatii politycznych.

– Rok Pański 2017 rozpoczął się ostrą zimą, nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. Gorąco za to zrobiło się w Sejmie - okupacja sali plenarnej, fotela marszałka Sejmu. Na ulicach groźnie, mówiono: pucz. Totalna opozycja podjęła próbę obalenia demokratycznie wybranego rządu – mówił pod koniec 2017 roku podczas nieszporów dziękczynnych odprawianych na Jasnej Górze.

Zobacz także

– Dziękujemy za wspaniałe dwa lata rządów, najlepsze dla Polski. Odzyskaliśmy nadzieję – tak pisali Polacy – kontynuował.

RadioZET.pl