PiS żąda od Kuchcińskiego prawdziwych informacji. Kulisy wieczornej narady

08.08.2019 09:53
PiS żąda od Kuchcińskiego prawdziwych informacji. Kulisy wieczornej narady
fot. Andrzej Iwańczuk/ Reporter

– PiS jest zdeterminowane, by przedstawić opinii publicznej wszystkie fakty związane z lotami marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami; nie ma taryfy ulgowej – zapewnił w czwartek poseł PiS Jan Dziedziczak.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Badamy tę sprawę i tutaj nie ma żadnej taryfy ulgowej. Jesteśmy zdeterminowani, żeby opinia publiczna poznała wszystkie fakty, również te niewygodne, jeżeliby się pojawiły – powiedział Dziedziczak, pytany w Polsat News o sprawę wykorzystywania przez marszałka samolotów specjalnych do podróży także z rodziną.

Zobacz także

Dodał, że „kierownictwo partii bardzo stanowczo zażądało nie kluczenia, tylko prawdziwych informacji”. „Druga rzecz to jest to, na czym panu prezesowi zawsze zależy – odejście od arogancji władzy” – powiedział Dziedziczak.

Zobacz także

Przypomniał też, że Kaczyński w 2011 r., odnosząc się do lotów premiera Donalda Tuska, powiedział, że szef rządu musi mieć możliwość lotów. Podkreślił, że Kaczyński mówił to o swoim rywalu politycznym. „Nie ma w naszym ugrupowaniu zacięcia opozycji totalnej” – dodał.

Kaczyński wygłosi pilne oświadczenie

Dziedziczak kilkakrotnie odsyłał do zapowiedzianego na 12:30 oświadczenia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, o którym poinformowano po środowym posiedzeniu kierownictwa partii.

Jak powiedział Dziedziczak, „bardzo długie prace kierownictwa partii” były związane z wyborami, a temat lotów marszałka „również oczywiście się pojawił”. Spotkanie zakończyło się w środę późnym wieczorem, uczestniczyli w nim prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak i marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

RadioZET.pl/PolsatNews/PAP