Zamknij

Tragifarsa na Nowogrodzkiej. „Egzotyczne loty Tuska i kotlety Kopacz”

08.08.2019 13:28
Kuchciński rezygnuje. Komedia na konferencji PiS
fot. PAP

Podczas krótkiej konferencji prasowej marszałek Sejmu Marek Kuchciński ogłosił swoją rezygnację, zapewniając jednocześnie, że ani razu nie złamał prawa. Wtórował mu Jarosław Kaczyński, który podkreślał, że Donald Tusk jako premier odbył 281 lotów do Gdańska, a także szereg niejasnych podróży do egzotycznych krajów. To właśnie lotom byłego premiera politycy PiS poświęcili większość spotkania z dziennikarzami. Nie chcieli odpowiadać na pytania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnację z funkcji marszałka Sejmu, którą powierzono mi 12 listopada 2015 r. Chciałbym przy tym wyraźnie powiedzieć, że podczas mojej działalności nie złamałem prawa – oświadczył podczas konferencji prasowej Marek Kuchciński.

Zobacz także

Jak dodał, zdecydował się na rezygnację, bo opinia publiczna negatywnie ocenia jego zachowanie.

Kuchcińskiemu wtórował Jarosław Kaczyński. Prezes PiS nie tracił czasu i szybko przeszedł do kontrofensywy i uderzenia w byłego premiera Donalda Tuska.

Zobacz także

– Donald Tusk odbył w ciągu 6 lat i 10 miesięcy urzędowania jako premier 281 lotów do Gdańska. Ja w tej chwili oczekuję od państwa zainteresowania tym. Odbył też szereg podróży do krajów egzotycznych, atrakcyjnych turystycznie, ale co do sensu politycznego tych wyjazdów można mieć pewne wątpliwości. No i jeździł tam z żoną – wyliczał Kaczyński.

Egzotyczne podróże Tuska i kotlety Kopacz

Pod koniec konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Muller wyciągnął pokaźny plik dokumentów, które mają zawierać informacje o lotach premiera Donalda Tuska. Muller zapewnił, że zostaną one rozdane wszystkim obecnym podczas konferencji dziennikarzom.

– Apelujemy o podstawową, elementarną uczciwość i sprawiedliwość w traktowaniu wysokich urzędników państwowych [...] Jeśli opinia publiczna, a za nią dziennikarze, w tym część bardzo aktywnych, również w mediach społecznościowych, w tropieniu ilości lotów pana marszałka [...] apelowalibyśmy (do nich) o poświęcenie takiej samej uwagi lotom polityków poprzedniej ekipy – podkreślił Muller.

Zobacz także

Rzecznik rządu nawiązał też do byłej premier Ewy Kopacz. „Przypomnę jeszcze, że zdarzały się takie sytuacje, kiedy w kampanii wyborczej pani premier Ewa Kopacz na pokładzie pociągu dokonywała inspekcji kotleta, a za nią pusty leciał rządowy samolot” – dodał.

Tymi słowami politycy PiS zakończyli krótką konferencję prasową. Nie chcieli odpowiadać na pytania dziennikarzy.

RadioZET.pl