Zamknij

Kuchciński zabierał na pokład samolotu polityków PiS z rodzinami. Mamy listę

07.08.2019 11:36
Kuchciński zabierał na pokład samolotu polityków PiS z rodzinami
fot. Piotr Molecki/ EastNews

Jak ustalił portal tvn24.pl, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zabierał na pokład rządowego samolotu innych polityków Prawa i Sprawiedliwości wraz z ich rodzinami. Na listach, do których dotarli dziennikarze, pojawiają się nazwiska m.in. Stanisława Piotrowicza i Marii Piotrowicz, a także Zdzisława Krasnodębskiego i Anny Krasnodębskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przypominamy, że loty Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami, były pilnie strzeżoną tajemnicą, a pierwsze dokumenty w tej sprawie ujawniło Radio ZET.

Jak podaje TVN24, w dni 70. urodzin Lecha Kaczyńskiego, do Krakowa lecieli rządowym samolotem Wojciech Jasiński, Maciej Łopiński i szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, a w drodze powrotnej Zbigniew Ziobro.

Portal dotarł do decyzji zarządzeniu lotu z 2019 roku. Na tej podstawie udało się ustalić, kogo Marek Kuchciński zabierał na pokład odrzutowego Gulfstreama, śmigłowca W-3 Sokół i samolotu CASA.

Zobacz także

PONIŻEJ LISTY PASAŻERÓW:

20 stycznia 2019 roku — z Markiem Kuchcińskim i oficerem ochrony leci Christian Młynarek, doradca marszałka i radny PiS w stołecznej dzielnicy Włochy.

19 lutego 2019 roku — z marszałkiem Sejmu z Warszawy do Rzeszowa leci minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

23 lutego 2019 roku — wśród pasażerów rządowej CASY poza Kuchcińskim są: Krystyna Wróblewska, Bogdan Rzońca (od niedawna w europarlamencie), Jerzy Paul i Wojciech Buczak.

9 marca 2019 roku – podczas lotu z Rzeszowa do Warszawy na liście pasażerów są Józefa Hrynkiewicz i Anna Schmidt-Rodziewicz oraz Andrzej Klarkowski, doradca szefa Kancelarii Sejmu. Przed godz. 18 do 1 Bazy Lotnictwa Transportowego w Warszawie przychodzi jednak mail ze zmienioną listą pasażerów. Na pokładzie pojawiają się Karol Karski i Zdzisław Krasnodębski. Z listy znika Anna Schmidt-Rodziewicz.

15 marca 2019 roku – podczas lotu z Warszawy do Rzeszowa Kuchcińskiemu towarzyszą: Krystyna Wróblewska, Stanisław Piotrowicz i jego żona Maria Piotrowicz. Lecieć miał też poseł Bogdan Rzońca, ale jego nazwisko zostało wykreślone z listy pasażerów.

18 marca 2019 roku – z Kuchcińskim do Warszawy leci Bogdan Rzońca oraz były senator PiS Władysław Ortyl.

20 marca 2019 roku – lot z Warszawy do Gdańska i z powrotem. W ostatniej chwili do listy pasażerów dopisany zostaje Janusz Niedziela — przewodniczący rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, który był też prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz wiceministrem sprawiedliwości.

Zobacz także

2 czerwca 2019 roku – na pokładzie samolotu do Warszawy jest europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski oraz Anna Krasnodębska.

17 czerwca 2019 roku – lot z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem. Kuchcińskiemu towarzyszą Andrzej Klarkowski i Christian Młynarek, a także Grzegorz Nieradka, asystent marszałka i były radny PiS w Iwoniczu-Zdroju.

11 lipca 2019 roku – marszałek leci śmigłowcem z Warszawy do Rzeszowa. Na pokładzie jest także Bogdan Romaniuk, radny podkarpackiego sejmiku, a także córka marszałka, Julia, której nie było w zapotrzebowaniu na lot.

RadioZET.pl/TVN24

C