Zamknij

Kuchciński zostanie odwołany? Wkrótce posiedzenie Sejmu w tej sprawie

31.07.2019 16:38
Kuchciński zostanie odwołany? Będzie posiedzenie Sejmu ws. wniosku PO
fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Marek Kuchciński zostanie odwołany? W tej sprawie na dodatkowym posiedzeniu zbierze się Sejm. Wszystko po publikacji Radia ZET, w której ujawniliśmy, że Marszałek Sejmu w podróże do Krakowa i Rzeszowa zabiera ze sobą rodzinę.

Marek Kuchciński, choć zdecydował się na pokrycie kosztów przelotu rządowym samolotem członków jego rodziny, może zostać odwołany. Wniosek o odwołanie Marszałka Sejmu złożył klub PO-KO, a Sejm zajmie się nim w przyszłym tygodniu.

Wcześniej jednak politycy opozycji udali się do Kancelarii Premiera po dokumenty dotyczące lotów. Ich misja zakończyła się jednak fiaskiem.

Zobacz także

„Chcemy wyjaśnienia okoliczności lotów marszałka do domu w Rzeszowie. Liczymy na to, że jako parlamentarzyści otrzymamy pomoc ze strony pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów” - powiedział Sławomir Nitras w środę, jeszcze przed wejściem do KPRM.

Posłowie opozycji myśleli, że właśnie tam znajdą dokumenty potwierdzające, ile razy i których członków rodziny Kuchciński zabrał na pokład, ale też czy zdarzyło się, by jego rodzina leciała rządowym samolotem sama

„Przekazaliśmy dokumenty, które są w naszej dyspozycji” – powiedział później rzecznik rządu Piotr Mueller, dodając: „Część jest jednak w Kancelarii Sejmu. Tam powinni się zwrócić posłowie partii Grzegorza Schetyny. Powinni o tym wiedzieć”.

„Z pewnym zdumieniem dowiedzieliśmy się o tym, że nikt w Polsce nie prowadzi katalogów. Nie ma instytucji, która wie, kto i gdzie lata” – skomentował Nitras.

Słowo bałagan w tych dokumentach to właśnie to, którego należy użyć. Nie wiemy tylko, czy ten bałagan jest prawdziwy, czy pozorny. Czy próba powiedzenia nam, że nie ma dokumentów i oni nie wiedzą, gdzie są, to jest fakt, czy to nie jest przypadkiem próba powiedzenia: "nie mamy dokumentów i nic nam nie możecie zrobić”

Mówił Nitras

Jak dotąd Kancelaria Sejmu nie ujawniła pełnego wykazu lotów Marszałka z całej kadencji. Po zeszłotygodniowej publikacji Radia ZET, w której ujawniliśmy dokumenty potwierdzające 6 lotów z rodziną, Kuchciński przyznał się do 23 takich rejsów i wpłacił 15 tysięcy złotych na cele charytatywne.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl