Kukiz idzie z ludowcami. Egzotyczna koalicja na wybory

08.08.2019 15:31
Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz
fot. Jakub Kaminski/East News

Kukiz'15 i PSL wspólnie wystartują w wyborach do Sejmu i Senatu. Decyzję ogłosili liderzy obu formacji na konferencji prasowej pod Sejmem, po podpisaniu porozumienia programowego.

PSL i ugrupowanie Pawła Kukiza jednoczą siły przed wyborami parlamentarnymi.

Koalicja Polska staje się faktem. Łączy nas wspólnota programowa i wspólnota ideałów. Nie idziemy na skróty. Nie chcemy, żeby Polacy wybierali mniejsze zło, między PiS a PO. Idziemy własną drogą.

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL

Pewny swego jest także Paweł Kukiz. Lider trzeciej siły parlamentu z wyborów w 2015 roku zmierzył się z falą odejść jego posłów, głównie do PiS. Wciąż wierzy, że system można zmienić.

Bez pieniędzy, bez niczego, bez struktur nie bylibyśmy w stanie zrobić nic. Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego. To nie jest tak, że zawarliśmy porozumienie tuż przed wyborami. Miałem okazję poznać pana prezesa. Nie mówię o całej partii. Zobaczyłem, że na czele partii stoi człowiek przyzwoity. Bez względu na teorie, które pojawią się w mediach, jestem pewny swego.

Paweł Kukiz, lider Kukiz 15

Kosiniak-Kamysza zapowiedział główne hasła Koalicji Polskiej. To m.in. tani prąd w gospodarstwach domowych, emerytura bez podatku czy dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych.

Kukiz jedynką na liście w woj. opolskim

Jak poinformował rzecznik PSL w woj. opolskim, Paweł Kukiz będzie jedynką na liście w tym województwie. Obaj liderzy nie ujawnili szczegółów odnośnie pozostałych jedynek. Mają zostać ujawnione 17 sierpnia.

RadioZET.pl