Liroy ostro o sojuszu Kukiza z PSL: próbował mnie wciągać w to g...

09.08.2019 09:52
Piotr Liroy-Marzec o Kukizie i PSL
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Paweł Kukiz najprawdopodobniej wystartuje do Sejmu z list PSL. Fakt ten wzbudził spore zaskoczenie, a były polityczny współpracownik szefa Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec nie powstrzymał się od ostrego i krytycznego komentarza na temat jego decyzji. 

Sojusz Kukiz'15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego stał się faktem. Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak-Kamysz zorganizowali w czwartkowe popołudnie konferencję prasową, podczas której oficjalnie zadeklarowali współpracę, wspólny start w październikowych wyborach parlamentarnych oraz utworzenie wspólnego klubu po wejściu do Sejmu.

Zobacz także

Dokładny kształt tej listy nie jest jeszcze znany, ale wedle medialnych spekulacji czołowi politycy Kukiz'15 – sam lider, a także wicemarszałek Stanisław Tyszka i posłanka Agnieszka Ścigaj mogą liczyć na pierwsze miejsce w swoich okręgach.

Zobacz także

– Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego. To nie jest tak, że zawarliśmy porozumienie tuż przed wyborami. Miałem okazję poznać pana prezesa. [...] Zobaczyłem, że na czele partii stoi człowiek przyzwoity – powiedział Paweł Kukiz.

Liroy ostro o Kukizie

Ze słów oraz postawy swojego jeszcze niedawnego sejmowego kolegi drwią posłowie, którzy z list Kukiz'15 dostali się cztery lata temu na Wiejską. Raper Piotr Liroy-Marzec opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie Kukiza i Kosiniaka-Kamysza i opatrzył je ostrym komentarzem:

„Dożynki Kukiz’15 - Bareja by zwariował. Najśmieszniejsze jest to że Paweł do mnie dzwonił i próbował mnie wciągać w to PSL’owskie G....Przepraszam czytelników za mój »francuski«. Tfu...” – czytamy w poście.

RadioZET.pl/Facebook