Zamknij

Lech Wałęsa znów szokuje. Od teraz nie będzie komentować polityki

22.10.2019 16:07
Lech Wałęsa
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Lech Wałęsa przyzwyczaił już Polaków do swoich często kontrowersyjnych przemyśleń dotyczących aktualnej polityki. Od kilku dni nie zabiera jednak głosu. We wtorek poznaliśmy powód jego decyzji.

Lech Wałęsa chętnie udziela wywiadów, pozuje do zdjęć w koszulkach z napisem "konstytucja", a z internautami dzieli się w mediach społecznościowych swoimi przemyśleniami dotyczącymi bieżącej polityki. Tam przynajmniej było – do teraz. Od kilku dni były prezydent milczy w sieci i nie komentuje powyborczej rzeczywistości czy dalszej walki o Senat. To internautów nieco zaniepokoiło. 

Dlaczego Lech Wałęsa przestał komentować to, co dzieje się na polskiej scenie politycznej  (a przecież dzieje się niemało)? Na to pytanie odpowiedział były rzecznik, a obecnie doradca medialny Wałęsy, Mirosław Szczerba. Jak wytłumaczył, chodzi o ostatnie „ataki” dziennikarzy i polityków na byłego prezydenta.

W związku z licznymi pytaniami dlaczego p. Prezydent Lech Wałęsa nie wypowiada się sprawach dot. bieżącej sytuacji w kraju, informuję że pan Prezydent był atakowany przez polityków i media uchodzące za »opozycyjne«

- napisał na Twitterze Szczerba.

Jak dodał, Wałęsa zabierze głos, gdy uzna to za stosowne.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach szczególnie komentowane były słowa Wałęsy podczas przedwyborczej konwencji Koalicji Obywatelskiej, podczas której nazwał zmarłego Kornela Morawieckiego „zdrajcą”. Niedługo potem wycofał się z wspierania polityków KO, dzień później stwierdził, że jednak poprze PSL, a kolejnego, że zagłosuje na syna Jarosława Wałęsę.

Zobacz także

RadioZET.pl