Zamknij

Marihuana będzie legalna? Nowy lider PO: „Ja bym pytał Polaków o zdanie”

29.01.2020 22:29

Nowy szef PO Borys Budka powiedział w środę, że jest zwolennikiem legalizacji tzw. medycznej marihuany, natomiast jeśli chodzi o jej legalizację w ogóle - optowałby za organizacją referendum. 

Borys Budka
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

loader

Borys Budka, który w ostatnią sobotę został wybrany na nowego lidera Platformy Obywatelskiej, odpowiadał w środę na pytania internautów. Jedno z nich dotyczyło legalizacji marihuany.

Nowy szef PO przyznał, że osobiście ma "z tym problem". - Przyznaję - w życiu nie zapaliłem. Nie paliłem - z racji też sportu - ani papierosa, ani innych rzeczy - dodał. Opowiedział się za legalizacją tzw. medycznej marihuany. W sprawie legalizacji tego miękkiego narkotyku w ogóle, Budka byłby zwolennikiem referendum.

Przy tego typu sprawach, ja bym odwoływał się do referendum, ja bym pytał Polaków o zdanie. Są rzeczy, które powinniśmy rozstrzygnąć wspólnie. To nie jest tak, że ktoś nie ma zdania, jestem ostatni, który chciałby to narzucać

BORYS BUDKA

Jak dodał, z jednej strony ma obawy o konsekwencje łatwiejszego dostępu do marihuany dla młodych ludzi, z drugiej - rozumie argumenty o tym, że jej handlem trudnią się grupy przestępcze.

Moim zdaniem tu powinien być głos wasz, Polek i Polaków. I w takich kluczowych kwestiach, które mogą budzić emocje, należy się odwoływać do takiej instytucji (referendum - red.)

LIDER PO

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP