Zamknij

Jażdżewski odpiera liczne ataki. "Nic nie boli tak, jak kilka słów trudnej prawdy”

Redakcja
05.05.2019 21:28
Jażdżewski odpiera liczne ataki. "Nic nie boli tak, jak kilka słów trudnej prawdy”
fot. Wojtek Laski/East News

Redaktor naczelny gazety "Liberté!" Leszek Jażdżewski, który w piątek przed przemówieniem Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim wygłosił wykład, odniósł się do krytycznych słów na swój temat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jażdżewski opublikował w "Liberté!" oświadczenie, w którym odpiera liczne ataki w jego stronę. Przypomnijmy, że redaktor naczelny czasopisma przemawiał w piątek przed Donaldem Tuskiem w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Wypowiadał się między innymi na temat Kościoła katolickiego. Mocno skrytykował tę instytucję, mówiąc między innymi, że"ten kto szuka moralności w Kościele, nie znajdzie jej", ponieważ "polski Kościół zaparł się Chrystusa".

Zobacz także

"Wiadomości poświęciły mi osobny materiał”

"Nic nie boli tak, jak kilka słów trudnej prawdy. To co powiedziałem na Uniwersytecie Warszawskim w wystąpieniu przewidzianym przed przemówieniem Donalda Tuska, wzbudziło prawdziwy amok w prawicowym internecie" - napisał dziennikarz.

Zobacz także

„Krystyna Pawłowicz nazwała mnie ‘satano-faszystą’, w TVP Info nazwano mnie ‘satanistycznym przedskoczkiem’, Paweł Lisicki uznał, że nie można podawać mi ręki. Episkopat wydał oświadczenie, że moje słowa to ‘przejaw nienawiści’, Wiadomości poświęciły mi osobny materiał. Sam Jarosław Kaczyński stwierdził, że ‘kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę’” – wymieniał.

"Nie mam zamiaru odpowiadać im nienawiścią na nienawiść”

"Nie mam zamiaru odpowiadać im nienawiścią na nienawiść, bo wzmacnia to tylko tych, którzy, jak Jacek Kurski i jego ludzie w TVP, nie mają żadnych hamulców, którzy - jak Kaczyński - żywią się negatywną energią" – zapewniał Jażdżewski.

Podczas przemówienia, Jażdżewski wypowiedział również kontrowersyjne zdanie o „zapasach w błocie”.

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE Leszka Jażdżewskiego na stronie "Liberté!"

"Nie pozwólmy zaganiać się pokornie do zagrody przez narodową prawicę. Bo tylko hipokryzja i poczucie, że ‘;pewnych prawd nie można wypowiadać’  może uratować ich władzę w Polsce" – przekonuje redaktor naczelny gazety.

Zobacz także

Zdaniem Leszka Jażdżewskiego, Kościół tworzą również uczciwi duchowni, jednak "nie mają oni niestety wpływu na całość tej czysto hierarchicznej instytucji".

„Kościół wymusza na politykach gigantyczne transfery na swoją korzyść, zarabiając krocie na ‘odzyskanych’ gruntach w sposób, który – oczywiście już po zakończeniu procederu – został uznany za sprzeczny z Konstytucją przez Trybunał Konstytucyjny. Sama katecheza w szkołach to koszt rzędu 1,3 miliarda złotych rocznie. Kościół popiera całkowity zakaz aborcji, który zmuszałby gwałcone kobiety do rodzenia dzieci. Walczy z antykoncepcją (!) i edukacją seksualną, która mogłaby zmniejszyć liczbę niechcianych ciąż” – pisze publicysta.

"Ideologia i praktyka działania Kościoła katolickiego w Polsce nie ma nic wspólnego z ewangelicznym przesłaniem Chrystusa. Idzie też w poprzek nauczania papieża Franciszka" - uważa publicysta.

RadioZET/Liberte/Twitter/onet.pl