Zamknij

Leszek Miller w Radiu ZET: Zmiana lidera PO po eurowyborach? Schetyna nie jest bez szans

Redakcja
08.06.2019 09:57
Leszek Miller w Radiu ZET: Zmiana lidera PO po eurowyborach? Schetyna nie jest bez szans
fot. RadioZET

Dla jakiejś części jego politycznych przyjaciół i kolegów pewnie jest to sygnał, że trzeba myśleć o jakiejś zmianie, ale ja osobiście jestem przekonany, że Schetyna nie jest bez szans, chociażby dlatego, że udał mu się projekt, który był trudny do zrealizowania - stworzenie Koalicji Europejskiej - mówi w Radiu ZET europoseł i były premier Leszek Miller. Tak komentuje wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które dziś na radzie krajowej omówi PO i Nowoczesna.

Czy Platforma Obywatelska powinna wyciągnąć wnioski po przegranej w wyborach do PE i pomyśleć o zmianach w kierownictwie? - Skala tej przegranej nie jest znowu taka porażająca. Więc nie sądzę, żeby był ktoś w otoczeniu kierownictwa PO, który chciałby jawnie zaatakować Grzegorza Schetynę - komentuje Leszek Miller. 

Dodaje, że tuż przed wyborami nie ma dobrego czasu na duże zmiany w partii. - Na pewno nic takiego nie będzie miało miejsca, bo chociażby zwycięży pogląd, że do wyborów zostały 3 lub 4 miesiące, i jakaś taka głęboka rekonstrukcja kierownictwa PO nie wchodzi w grę. No a jeżeli chodzi o nowe nazwiska, pojawiają się, głównie z kręgów działaczy samorządu terytorialnego - mówi były premier. 

Więcej na radiozet.pl

Zobacz także