Zamknij

Lewica przed wyborami. SLD bazą, Biedroń nie wystartuje

05.08.2019 14:12
Lewica
fot. PAP

Lewica idzie do wyborów w jednym komitecie wyborczym. Jak poinformowali na popołudniowej konferencji prasowej liderzy Lewicy, szefem sztabu zostanie Robert Biedroń (Wiosna), który sam nie wystartuje w wyborach do Sejmu i Senatu.

Robert Biedroń pokieruje pracą sztabu, a pomogą mu trzej zastępcy: sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek i członek Zarządu Krajowego Lewicy Razem Marcelina Zawisza – informuje PAP. Rzeczniczką Lewicy została Anna Maria Żukowska z SLD.

Zobacz także

SLD trzonem Lewicy

Lider Razem Adrian Zandberg zapowiedział, że „bazą” organizacyjno-prawną dla Lewicy będzie SLD, jedyna z partii, której przedstawiciele mają parlamentarne doświadczenie. Wszystkie lewicowe i liberalne siły przedstawił mediom lider Wiosny.

W skład sztabu wyborczego wejdą m.in. reprezentanci Unii Pracy, Inicjatywy Feministycznej, PPS, Twojego Ruchu, Kongresu Świeckości i stowarzyszenia „Ordynacka”.

Robert Biedroń

Wiemy, że w najbliższych wyborach nie wystartuje Robert Biedroń. Informację przekazał mediom Włodzimierz Czarzasty. „Podjęliśmy w gronie sojuszników decyzję, że Robert Biedroń nie będzie startował w wyborach do polskiego parlamentu. Będzie szefem sztabu Lewicy” – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Biedroń, sprawujący obecnie mandat europosła, jest wymieniany jako kandydat lewicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

RadioZET.pl/PAP