Zamknij

Maciej Stuhr zalany łzami wzruszenia? Tak pozdrawia Kurskiego i "lwicę prawicy"

14.02.2020 12:55
Lichocka pokazała środkowy palec w Sejmie. Maciej Stuhr i Kasia Nosowska ją parodiują
fot. Facebook screen / Maciej Stuhr

Joanna Lichocka z PiS pokazała w Sejmie środkowy palec skierowany w stronę opozycji. Ona sama przekonuje, że przesuwała tylko palcem pod okiem lub odgarniała włosy (przekazała dwie różne wersje wydarzeń). Teraz za jej przykładem poszedł Maciej Stuhr, który ocierając środkowym palcem łzy wzruszenia, pozdrawia TVP. 

Środkowy palec Joanny Lichockiej to w piątek temat numer jeden. Ile będzie ją kosztował? Wiemy już, że złożono wniosek o ukaranie posłanki PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zaciekle stara się jednak wybronić swoją posłankę, przy okazji zarzucając opozycji manipulacje i hipokryzję. To ostatnie w związku z wygwizdaniem Andrzeja Dudy w Pucku, za co zdaniem PiS odpowiada właśnie opozycja, a nie Kaszubi.

Sama Lichocka w końcu za swój kontrowersyjny gest w Sejmie przeprosiła wszystkich urażonych, choć zaznaczyła, że tu i tak chodzi o manipulację i kłamstwa opozycji. Posłanka Lichocka utrzymuje, że gest był mimowolny i został źle zrozumiany, a tak naprawdę tylko "przesuwała energicznie palcem pod okiem". Potem stwierdziła, że tym palcem odgarniała włosy.

Tłumaczenia posłanki PiS nie wszystkich przekonały. Zdjęcia i nagrania z jej udziałem lawinowo obiegają sieć, a wielu publicznie ją parodiuje. Tak zrobili już m.in. aktor Maciej Stuhr czy piosenkarka Katarzyna Nosowska.

Stuhr opublikował w piątek na swoim profilu na Facebooku wideo, na którym płacze, pozdrawiając Jacka Kurskiego i TVP, a łzy ociera środkowym palcem. Uwaga, w nagraniu pada wulgarne słowo.

Przepraszam, wzruszyłem się. Sejm przeznaczył dwa miliardy na Telewizję Polską. Cudowna wiadomość, dziękujemy bardzo. Ta opozycja chce, żebyśmy byli na jakiejś onkologii, a Sejm dba o to, żebyśmy mieli, co oglądać (...) Takie mam nerwowe gesty, ale pozdrawiam Telewizję, Jacka Kurskiego, panią Danutę Holecką, panią kandydatkę na prezydenta Lewicy, co ja mówię, lwicę prawicy, Ogórek, przepraszam, już mi się wszystko pop*****liło

- mówi na nagraniu Stuhr. W ciągu pierwszej godziny od publikacji wideo Macieja Stuhra polubiło 35 tysięcy osób, a niemal tyle samo je udostępniło. „Jak umierać, to tylko przy TVP”, „Pięknie, też się wzruszyłam, od dzisiaj tylko środkowym palcem łzy wycieram” – piszą internauci.

Do czwartkowego incydentu w Sejmie nawiązała też Katarzyna Nosowska. Piosenkarka opublikowała w sieci nagranie z udziałem swojego męża, Pawła Krawczyka. Małżeństwo żegna się na nim, pokazując sobie środkowy palec.

Sejm zdecydował: gigantyczne pieniądze dla TVP

Przypomnijmy, że Sejm dyskutował w czwartek późnym wieczorem ws. projektu, który zakładał rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Opozycja, za propozycją marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, była za przekazaniem tych pieniędzy na onkologię. Do tego jednak nie doszło.

Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska oraz Porozumienie utrzymywały jednak, że pieniądze w ramach rekompensat należą się telewizji Jacka Kurskiego. Ostatecznie głosami 232 posłów obozu rządzącego zapewniono gigantyczne finansowanie mediom publicznym. To właśnie wtedy posłanka Lichocka podsumowała wydarzenia szeroko komentowanym gestem środkowego palca.

Zobacz także

RadioZET.pl