Zamknij

Incydent na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Prezydent zareagował natychmiast [WIDEO]

05.02.2020 19:34
Andrzej Duda w  Lubartowie
fot. Twitter.com

Incydent na spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami Lubartowa. Młody człowiek w pierwszym rzędzie rozwinął transparent z napisem "Chroń klimat, Chroń ludzi". Duda podszedł do mężczyzny, którego próbowano wyprowadzić z sali. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Andrzej Duda podszedł do mężczyzny, który pytał o kwestie ochrony klimatu oraz o Elektrownię Bełchatów. Młody człowiek rozwinął transparent z napisem "Chroń klimat, Chroń ludzi".

Prezydent odpowiedział, że młodzież ma prawo domagać się tego, żeby była realizowana polityka, która "w istocie prowadzi także do unowocześnienia kraju".

Są dwie rzeczy, o które musimy zadbać, to jest z jednej strony klimat, ale to jest także powietrze, bo to są dwie różne sprawy, zwłaszcza powietrze w wielkich miastach (...). To jest naprawdę poważny problem, który dotyka wielu ludzi, a młodzież myśli o swojej przyszłości i myśleć o ich przyszłości to także i nasz obowiązek

 - podkreślił Andrzej Duda. Wskazał, że "dzisiaj mamy problem, ponieważ przez 40 lat w czasach, kiedy nie byliśmy państwem w pełni wolnym i w pełni suwerennym (...) stworzono energetykę opartą na węglu".

To jest prawda, że musimy dzisiaj w zdecydowany sposób dokonywać przekształcenia naszego sektora energetycznego po to, żeby był on sektorem bardziej sprzyjającym klimatowi

Andrzej Duda

Zobacz także

Duda zapewnił, że Polska inwestuje w tzw. zieloną energetykę i będzie ona w najbliższych latach rozwijana, m.in. poprzez budowanie farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Odnosząc się do Elektrowni Bełchatów, Duda powiedział, że prawdą jest, że jest elektrownią, która działa na węgiel brunatny. - Również co do Elektrowni Bełchatów są bardzo poważne plany, aby ją przekształcić tak, aby właśnie stała się proklimatyczna, tym bardziej, że zasoby węgla w Bełchatowie się kończą - zaznaczył prezydent.

RadioZET.pl/PAP/Twitter