Zamknij

Łukasz Mejza odwołany z rządu. Premier przyjął dymisję wiceministra sportu

24.12.2021 13:27

Łukasz Mejza został odwołany z funkcji wiceministra sportu i turystyki. Dymisję skompromitowanego polityka Zjednoczonej Prawicy przyjął premier Mateusz Morawiecki - ogłosił rzecznik rządu Piotr Müller.

Łukasz Mejza
fot. Piotr Molecki/East News

Łukasz Mejza w czwartek wieczorem poinformował w mediach społecznościowych, że podaje się do dymisji. Zapowiedział jednocześnie, że nadal będzie wspierał obóz Zjednoczonej Prawicy. Wiceministrem sportu i turystyki był od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej. 

"W poczuciu odpowiedzialności za Polskę i obóz Zjednoczonej Prawicy, doskonale rozumiejąc przy tym twarde reguły politycznej gry i coraz poważniejsze zagrożenie oddania władzy w ręce politycznych bandytów z opozycji, systematycznie donoszących na swój kraj za granicą i tą drogą próbujących przejąć władzę w Polsce, a także usłużnym im mediom, podjąłem decyzję o dobrowolnym podaniu się do dymisji ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki" - napisał Mejza w czwartek wieczorem we wpisie na Facebooku.

Dymisja Łukasza Mejzy po serii artykułów Wirtualnej Polski

Wirtualna Polska opublikowała pod koniec listopada szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy Łukasza Mejzy oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza do publikacji odniósł się 8 grudnia na kuriozalnej konferencji prasowej w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Określił je jako "największy atak polityczny po 1989 roku". - Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej - mówił.

10 grudnia Mejza poinformował, że zawiesza swój udział w pracach resortu sportu, wystąpił też o urlop od wykonywania obowiązków poselskich. Mejza uczestniczył w ostatnim posiedzeniu Sejmu, brał udział w głosowaniach 17 grudnia, m.in. w sprawie przyszłorocznego budżetu i nowelizacji tzw. ustawy lex TVN. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska udzieliła Mejzie urlopu na okres od 20 do 24 grudnia.

RadioZET.pl/PAP