Zamknij

Łukasz Rzepecki doradcą Andrzeja Dudy. Chciał usunięcia Kaczyńskiego z PiS

07.10.2020 18:25
Łukasz Rzepecki
fot. Andrzej Hulimka /REPORTER

Łukasz Rzepecki będzie ogromnym wzmocnieniem dla Kancelarii Prezydenta, będzie zajmował się sprawami ludzi młodych, kwestią sędziów pokoju, ale także współpracą z organizacjami pozarządowymi - powiedział w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Łukasz Rzepecki (28 lat) będzie zajmował się sprawami ludzi młodych, kwestią sędziów pokoju, ale także współpracą z organizacjami pozarządowymi - powiedział w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Spychalski odnosząc się do pytań dziennikarzy, potwierdził, że była już szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska w najbliższym czasie ma objąć "pewne stanowisko". "Z natury samej nie mogła być (jednocześnie) szefem Kancelarii Prezydenta, stąd zmiana, której dokonał prezydent" - powiedział rzecznik prezydenta.

Łukasz Rzepecki doradcą prezydenta. Mocno krytykował Jarosława Kaczyńskiego

Spychalski zarzuty o zbyt małym doświadczeniu Łukasza Rzepeckiego, wskazywał, że Rzepecki był m.in. przez dwie kadencje radnym, był posłem i ma "olbrzymie doświadczenie organizacyjne".

Jak dodał, Rzepecki będzie etatowym doradcą prezydenta RP, Małgorzata Paprocka - będzie ministrem, sekretarzem stanu, a Anna Surówka-Pasek - obejmuje także funkcję etatowego doradcy prezydenta i będzie zajmowała się sprawami prawnymi, legislacją.

Zobacz także

Łukasz Rzepecki związany był ostatnio z ruchem Kukiz'15, ale w wyborach w 2019 roku nie wystartował. Do klubu Pawła Kukiza trafił z Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak został usunięty z szeregów partii. W 2017 roku głośno sprzeciwiał się ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS, a niedługo później opowiedział się za uchyleniem immunitetu ówczesnego posła (a dziś europosła) PiS Dominika Tarczyńskiego, przeciw któremu Marcin Kierwiński z PO złożył w sądzie prywatny akt oskarżenia.

Rzepecki został za to usunięty z klubu PiS. - Jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że pan prezes Jarosław Kaczyński, nie realizując programu PiS, również powinien być wyrzucony - mówił w Radiu ZET.

Przed siedzibą PiS przekonywał ponadto, że Kaczyński powinien w ogóle odejść z polityki: - W Polsce obowiązuje wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn. Pan prezes ma 68 lat. Uważam, że powinien odejść – mówił.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ Onet.pl/ Radio ZET