Zamknij

Szumowski o Cieszyńskim: Powinien mieć pomniki w każdej gminie

05.06.2021 19:05
Łukasz Szumowski o Januszu Cieszyńskim
fot. PAP, JACEK DOMINSKI/REPORTER

Uważam, że minister Cieszyński powinien mieć postawione pomniki w każdej gminie, bo udało mu się wprowadzić e-receptę - stwierdził w rozmowie z Interią poseł PiS Łukasz Szumowski, były minister zdrowia. Kontrole poselskie w resorcie zdrowia posłów Koalicji Obywatelskiej zbył śmiechem i porównaniem do "Żwirka i Muchomorka".

Łukasz Szumowski zniknął z pierwszego frontu walki z pandemią, choć pozostaje w przestrzeni publicznej jako poseł partii rządzącej. W ostatnim wywiadzie dla Interii podległego mu b. wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, za którym ciągnie się cień kontrowersyjnych zakupów respiratorów od firmy handlarza bronią, Dariusza Izdebskiego.

"Uratował wiele ludzkich żyć, bo nie trzeba było iść do przychodni i narażać się na zakażenie. Ilu ludzi więcej zaraziłoby się w poczekalni w przychodni, ilu z nich umarłoby?" — powiedział w kontekście wprowadzonej przez Cieszyńskiego e-recepty Łukasz Szumowski.

Łukasz Szumowski o b. podwładnym: Powinien mieć pomniki w całej gminie

Były minister zdrowia chwali swojego dawnego zastępcę, który - po blisko roku przerwy - wraca do pracy w rządzie. Przypomnijmy, ma być sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i odpowiadać za cyfryzację.

Będący dawniej na politycznym świeczniku b. minister zdrowia stwierdził, że wciąż spotyka się z hejtem, ale jest on "anonimowy lub medialny". „Ostatnio jakiś pijany gość krzyczał pod domem: "Szumowski oddaj respiratory". Tacy ludzie oczywiście zdarzają się. Współczuję im, nie rozumieją sytuacji albo są nakręceni przez mowę nienawiści, fake newsy” – powiedział Szumowski.

Były minister zdrowia kontynuował wywód ws. zakupów respiratorów. Kontrolujących zakupy resortu posłów opozycji, Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego (KO) zbył śmiechem i porównaniem do „Żwirka i Muchomorka”. "Jak słucham dwóch panów, którzy wędrują po urzędach, to mi się przypomina Żwirek i Muchomorek, i pozostaje mi się tylko uśmiechnąć" – wyjaśnił Szumowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku  

RadioZET.pl/Interia.pl

C