Zamknij

Łukasz Szumowski straci funkcję ministra zdrowia? Morawiecki odpowiada

24.07.2020 21:51
Łukasz Szumowski straci funkcję ministra zdrowia? Morawiecki odpowiada
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Łukasz Szumowski po rekonstrukcji rządu straci funkcję ministra zdrowia? Coraz więcej pojawia się takich przesłanek. Premier Mateusz Morawiecki zapytany był m.in. o tę kwestię na antenie Polsat News.

Łukasz Szumowski ma być usunięty ze stanowiska ministra zdrowia? - W sprawie rekonstrukcji rządu nie zapadły decyzje, rozmowy trwają – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki pytany w Polsat News o rekonstrukcję rządu, zapowiedzianą przez prezesa PiS powiedział, że "nie ma tutaj decyzji". Przyznał, że sprawa była wśród wielu tematów piątkowego spotkania kierownictwa PiS.

Rozmawiamy w różnych konfiguracjach personalnych o tym, jak najlepiej ukształtować rząd, natomiast rekonstrukcja nie jest ani dobra, ani zła – powiedział premier. "Ona może być bardzo dobra, może być słabsza, w zależności od tego, jakimi będzie się charakteryzowała cechami

– dodał szef rządu.

Zadeklarował, że jego celem jest, "żeby ten rząd po pewnej rekonstrukcji – jak głęboka ona będzie, tego jeszcze nie zadecydowaliśmy – był dynamiczny, żeby procesy decyzyjne przebiegały szybko, żeby procesy inwestycyjne mogły być łatwiejsze, bo na tym nam bardzo zależy".

Personalia to jest kwestia wtórna

- zaznaczył.

Zobacz także

Pytany czy zostanie zredukowana liczba ministerstw powiedział: "taka opcja nie jest wykluczona, ale ostateczne decyzje tutaj jeszcze nie zapadły".

Zobacz także

Podkreślił też, że decyzja o tym, czy Jarosław Gowin (Porozumienie) znów zostanie wicepremierem, musi zostać "wypracowana w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy", z udziałem Gowina i Jarosława Kaczyńskiego.

Łukasz Szumowski ma odejść z rządu? Premier Morawiecki rozwiewa wątpliwości

Premier pytany czy minister zdrowia Łukasz Szumowski pozostanie w rządzie podkreślił: "Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem".

Ja jestem przede wszystkim przewdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe decyzje. Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią

– zaznaczył szef rządu.

Zobacz także

Według premiera zasługi Szumowskiego i świadectwo jego sprawności to również "gigantyczny skok cywilizacyjny w zakresie informatyzacji służby zdrowia: elektroniczne recepty, elektroniczne zwolnienia; coś, co się przez dziesięciolecie nie udało".

Zobacz także

W ubiegłą niedzielę prezes PiS zapowiedział, że w rządzie "na pewno będą zmiany personalne", rząd ma być inaczej skonstruowany. Jarosław Kaczyński zadeklarował zarazem, że "premier zostaje".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PolsatNews