Zamknij

Szumowski ponownie zakażony koronawirusem? Nieoficjalnie: jest w szpitalu

13.10.2020 23:23
Łukasz Szumowski ponownie zakażony koronawirusem
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Łukasz Szumowski ponownie zakażony koronawirusem - podaje nieoficjalnie "Wirtualna Polska". Były minister zdrowia miał trafić do szpitala, po tym jak zaraził się od swojej córki. Jak z kolei potwierdziła stacja Polsat News, Łukasz Szumowski ma leżeć pod tlenem.

Łukasz Szumowski trafił do szpitala z koronawirusem - informuje nieoficjalnie "Wirtualna Polska". Były minister zdrowia miał zarazić się od swojej córki, która z kolei zaraziła się w szkole. Według ustaleń portalu chora ma być też żona Szumowskiego. Gdyby te informacje się potwierdziły, oznaczałoby to, że Szumowski ponownie zaraził się koronawirusem. 

W rozmowie z "WP" Łukasz Szumowski nie potwierdził tych informacji. - Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - powiedział.

Jak z kolei poinformowała we wtorek późnym wieczorem stacja Polsat News, Łukasz Szumowski ma być rzeczywiście zakażony koronawirusem. "Wieczorem polsatnews.pl potwierdził tę informację u wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. Polsatnews.pl dowiedział się również, że Łukasz Szumowski jest pod tlenem, ale oddycha samodzielnie" - czytamy na portalu stacji.

Łukasz Szumowski ponownie zakażony koronawirusem? Nieoficjalnie: jest w szpitalu

Jak podaje "WP" były szef resortu zdrowia ma widoczne objawy choroby i przebywa obecnie prawdopodobnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Pod koniec września 2020 roku Łukasz Szumowski potwierdził doniesienia medialne mówiące o tym, że jest on zakażony koronawirusem. W rozmowie z "Super Expressem" przekazał: "miałem Covid-19, ale już jestem zdrowy".

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy przypadek ponownego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Przyznał wówczas, że sam nie wie, jak doszło do zarażenia koronawirusem w jego przypadku. Wykluczono jednak, że SARS-CoV-2 zaraził się na wakacjach w Hiszpanii.

Łukasz Szumowski był ministrem zdrowia od stycznia 2018 roku do sierpnia 2020. Na ostatni rok jego kadencji przypadła walką z epidemią koronawirusa w Polsce. Szumowski, jako szef resortu zdrowia, stał się twarzą tej walki. Zyskał ogromną popularność i w pewnym momencie przewodził nawet w ogólnopolskich rankingach zaufania, wyprzedzając nawet dotychczasowego lidera, prezydenta Andrzeja Dudę. 

Szumowskiemu zarzucano m.in. niegospodarność i zakup maseczek ochronnych oraz respiratorów niewiadomego pochodzenia od człowieka trudniącego się handlem bronią. 

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska/Polsat News