Zamknij

Macierewiczowi się po prostu "należy". Terlecki tłumaczy dlaczego

05.11.2019 17:13
Macierewicz
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Antoni Macierewicz zostanie marszałkiem seniorem Sejmu. Ogłoszona we wtorek decyzja prezydenta Andrzeja Dudy wywołała wiele negatywnych komentarzy. Bardzo zadowolony z tej nominacji jest natomiast m.in. Ryszard Terlecki. Jak twierdzi, Macierewiczowi to stanowisko należy się za jego liczne zasługi.

Antoni Macierewicz został wyznaczony przez Andrzeja Dudę na marszałka seniora Sejmu. „Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną - ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego” – tłumaczył dziennikarzom decyzję Dudy Błażej Spychalski z kancelarii prezydenta.

Zobacz także

Wokół wyboru Macierewicza na stanowisko marszałka seniora pojawiło się wiele kontrowersji, co nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Jak przekonuje zastępca rzecznika PiS, Radosław Fogiel, były szef MON ma piękną kartę opozycyjną i jest to osoba gwarantująca, że pierwsze posiedzenie Sejmu zostanie sprawnie przeprowadzone.

Bardzo zadowolony z nominacji dla Macierewicza jest też szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

To z pewnością należy mu się za zasługi dla niepodległości Polski

- powiedział Terlecki podczas spotkania z dziennikarzami, dodając, że nie jest ani trochę zaskoczony. Dopytywany o konkretne zasługi Macierewicza, powiedział: „No jak to jakie? Był Ministrem Obrony Narodowej”.

Terlecki o randze nazwiska Macierewicza

Na uwagę, że prezydent Duda był skonfliktowany z Macierewiczem, Terlecki odpowiedział krótko:

No, ale pozycja, ranga nazwiska, doświadczeń i zasług przeważyły na jakimiś, jeśli były, niesnaskami między nimi. Prezydent bardzo słusznie postąpił.

Pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji Antoni Macierewicz otworzy we wtorek 12 listopada w samo południe. Izba wyższa zbierze się tego samego dnia o godzinie 16. Marszałkiem seniorem Senatu będzie Barbara Borys-Damięcka z Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl