Zamknij

Macierewicz skreślony z listy gości, Karczewski oburzony. „Już widać zadymę”

07.11.2019 12:50
Antoni Macierewicz i Stanisław Karczewski
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Nowa kadencja Senatu jeszcze się nie rozpoczęła, ale Stanisław Karczewski już przewiduje „zadymę”. Ma ją wywołać Barbara Borys-Damięcka, która według Karczewskiego skreśliła z listy gości zapraszanego tradycyjnie na pierwsze posiedzenie Senatu Marszałka Seniora Sejmu. A tym został były szef MON Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz rozpocznie posiedzenie nowego Sejmu 12 listopada. Andrzej Duda wybrał go na Marszałka Seniora Sejmu z grona posłów najstarszych wiekiem. Na marszałka seniora Senatu prezydent nominował natomiast Barbarę Borys-Damięcką z PO.

I to właśnie ona, zdaniem marszałka Senatu obecnej kadencji Stanisława Karczewskiego, może doprowadzić do „zadymy” w izbie wyższej. A to m.in. przez skreślenie Macierewicza z listy gości na pierwsze posiedzenie.

Marszałek senior Barbara Borys-Damięcka skreśliła z listy gości tradycyjnie zapraszanego na pierwsze posiedzenie Senatu marszałka seniora Sejmu, a na sekretarzy wyznaczyła starszych senatorów, podczas gdy regulamin mówi, że wybiera się ich spośród najmłodszych

- napisał Karczewski w czwartek.

Warto przypomnieć, że pierwsze posiedzenie Sejmu rozpocznie się 12 listopada w samo południe, a Senatu cztery godziny później.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl