Zamknij

Magdalena Adamowicz w poruszającym wpisie wspomina męża: Dziś minęłoby nam 20 lat

30.05.2019 16:40
Magdalena Adamowicz w dniu rocznicy ślubu publikuje zdjęcia z Pawłem Adamowiczem
fot. Facebook/Magdalena Adamowicz

Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego podczas finału WOŚP prezydenta Gdańska, opublikowała w środę poruszający post. To właśnie wtedy przypadała 20 rocznica jej ślubu z Pawłem Adamowiczem.

Magdalena Adamowicz w dniu 20 rocznicy ślubu podzieliła się z internautami nieznanymi zdjęciami z ceremonii. „29 maja 1999 roku połączyła nas miłość. Dziękuję Ci, kochany Pawle, za każdy pojedynczy dzień, który spędziliśmy razem, za każdą rozmowę, za twoje uściski, za to jakim byłeś ojcem dla naszych kochanych córeczek. Tak niewiele zabrakło nam do tej okrągłej rocznicy. Dziś minęłoby nam 20 lat, Kochanie...” – napisała. „Mam Ci tak dużo do powiedzenia, tak bardzo chciałabym zamknąć oczy i kiedy znowu je otworzę zobaczyć, że jesteś obok”  – dodała na koniec.

Magdalena Adamowicz poznała swojego przyszłego męża na studiach na Uniwersytecie Gdańskim, gdy ten był tam asystentem. Para doczekała się dwóch córek: 16-letniej dziś Antoniny i 9-letniej Teresy.

Po tragicznej śmierci męża, Magdalena Adamowicz zaangażowała się w politykę. Z pomorskiej listy Koalicji Europejskiej startowała w wyborach do europarlamentu. Swoją kampanię oparła na jednym głównym haśle: walce z mową nienawiści. Zdobyła 199 tys. 591 głosów, a tym samym – mandat europosłanki.

Zobacz także

RadioZET.pl