Zamknij

Magdalena Ogórek straci pracę? "Złożę wniosek o zerwanie współpracy"

05.03.2020 16:54
Magdalena Ogórek
fot. JACEK DOMINSKI/ REPORTER

Mieczysław Karol Naparty, członek Rady Programowej Radia PiK, przyznaje, że był zaskoczony decyzją o zatrudnieniu w rozgłośni Magdaleny Ogórek. "Nie jest osobą znającą i stosującą standardy etyki dziennikarskiej. Nie powinna prowadzić audycji w naszym radiu" - ocenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Radio RiK jest regionalną rozgłośnią Polskiego Radia na Pomorzu i Kujawach. We wtorek swą pierwszą audycję na antenie poprowadziła kontrowersyjna dziennikarka TVP Magdalena Ogórek. Zdziwienia zatrudnieniem Ogórek nie kryje Mieczysław Karol Naparty, członek Rady Programowej Radia PiK.

Zobacz także

- Pani Ogórek nie jest osobą znającą i stosującą standardy etyki dziennikarskiej. Nie powinna prowadzić audycji w naszym radiu - ocenił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą. Zaznaczył także, że był zaskoczony decyzją o współpracy z dziennikarką.

Zobacz także

- Dla mnie jasne jest, że decyzja o przyjęciu pani Ogórek, została podjęta pod wpływem nacisków politycznych. To smuci. Dotąd Radiu PiK, w mojej opinii, udawało się zachować bezstronność - stwierdza Naparty.

- Doświadczeni dziennikarze, przynajmniej zdecydowana większość z nich, dbali o etykę, o brak zaangażowania politycznego. Pani Ogórek takich standardów się nie trzyma. Wyraża jednoznaczne poparcie dla PiS. To wbrew wszelkim normom - dodaje.

Zobacz także

Naparty zapowiada także, że 12 marca złoży wniosek o zerwanie współpracy z Ogórek. Nie kryje jednak, że szanse, aby wniosek rozpatrzono pozytywnie, są nikłe.

RadioZET.pl/ Wirtualna Polska/ Gazeta Wyborcza