Zamknij

Ogórek uniknęła zarażenia koronawirusem? "Coś mnie tknęło"

29.01.2020 12:56
Magdalena Ogórek
fot. Beata Zawrzel/ REPORTER

Magdalena Ogórek przekonuje, że dzięki przypadkowi i „kobiecej intuicji”, w ostatniej chwili zdecydowała się odwołać swój urlop w Niemczech, dzięki czemu być może uniknęła zarażenia koronawirusem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo zdrowia w regionalnym rządzie Bawarii poinformowało we wtorek wieczorem, że zakażenie koronawirusem stwierdzono u kolejnych trzech osób z najbliższego otoczenia pierwszego pacjenta. Tym samym liczba osób zakażonych w tym landzie wzrosła do czterech.

Zobacz także

Pierwszy w Niemczech przypadek koronawirusa wykryto u 33-latka z okolic miasta Landsberg am Lech. Mężczyzna jest pracownikiem firmy Webasto. Zaraził się na szkoleniu, które prowadziła jego koleżanka z Szanghaju. Z pierwszym niemieckim chorym miało kontakt około 40 osób - poinformowała we wtorek minister zdrowia Bawarii Melanie Huml.

Zobacz także

Dziennikarka TVP Magdalena Ogórek poinformowała na Twitterze, że w ostatniej chwili odwołała swój urlop w Niemczech, dzięki czemu prawdopodobnie uniknęła zarażenia koronawirusem.

Zobacz także

"Cztery dni temu coś mnie tknęło i odwołałam wyjazd na narty, chociaż było żal. Ferie, od lat Oberstdorf, Bawaria. Znajomi: "Eeee, nie, nic nie będzie, Chiny daleko". Ech, ta kobieca, mamusina, intuicja. Bawaria potwierdziła jeden przypadek koronawirusa" – napisała Ogórek.

magdalena ogórek
fot. Twitter

Prawie 6 tysięcy chorych w Chinach, 60 w pozostałych krajach świata, 132 osoby zmarłe – to najnowszy bilans śmiercionośnego koronawirusa. Spośród zakażonych, tysiąc osób ma być w ciężkim stanie. Jeżeli chodzi o liczbę zakażeń, sytuacja jest gorsza niż w przypadku SARS.

Zobacz także

Wyślij ten artykuł Messengerem do swoich znajomych.

RadioZET.pl/Twitter/PAP