Zamknij

Kidawa-Błońska kandydatką PO w wyborach. "Wygrałam z Kaczyńskim, wygram z Dudą"

14.12.2019 12:31
Kidawa-Błońska kandydatką PO w wyborach. "Wygrałam z Kaczyńskim, wygram z Dudą"
fot. PAP/Leszek Szymański

Kandydatką Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach prezydenckich 2020 będzie Małgorzata Kidawa-Błońska  – poinformowano na Krajowej Konwencji PO w Warszawie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę odbyły się prawybory prezydenckie Platformy Obywatelskiej.

Zwyciężyła Małgorzata Kidawa-Błońska - otrzymała 345 głosów, popierających jej kandydaturę. Jacek Jaśkowiak zdobył natomiast 125 głosów delegatów, uczestniczących w  konwencji.

Zobacz także

Wyniki głosowania przekazał szef Komisji Wyborczej Rafał Grupiński.

Zobacz także

"Wygramy te wybory"

- Wygramy te wybory, nie będą się już Polacy musieli wstydzić prezydenta, będę prezydentem wszystkich Polaków. Od dzisiaj pracujemy na zwycięstwo, zapraszam do tego wszystkie Polki i Polaków, możemy wygrać i wygramy w maju, zapraszam was do zwycięstwa - powiedziała Kidawa-Błońska po ogłoszeniu decyzji o kandydacie Platformy Obywatelskiej na prezydenta.

Zobacz także

- Zaczynamy wielką grę. Ja wiem, że ją wygramy. Wygrałam z Kaczyńskim w Warszawie, wygram z Dudą - powiedziała kandydatka tuż po ogłoszeniu wyników sobotniego głosowania.

- Mamy siłę, mamy energię, wiemy, czego chcemy. Chcą tego Polacy, którzy nas wesprą. Wygramy te wybory, nie będą Polacy się już musieli wstydzić prezydenta - podkreśliła wicemarszałek Sejmu. Zadeklarowała, że będzie prezydentem wszystkich Polaków.

Zobacz także

Kidawa-Błońska podziękowała też swemu kontrkandydatowi za prawyborczą rywalizację.

- Chciałabym, żeby kampania wyglądała tak jak nasza prekampania w tych wyborach. Wiem, że tak nie będzie, ale to moje marzenie - zaznaczyła wicemarszałek Sejmu.

RadioZET.pl/PAP