Zamknij

Kidawa Błońska z poparciem Nowoczesnej. "Prezydent nie może być dodatkiem"

11.01.2020 18:26
Małgorzata Kidawa Błońska Nowoczesna
fot. PAP/Marcin Obara

Nowoczesna poprze Małgorzatę Kidawę-Błońską w wyborach prezydenckich. Tak zadecydowała obradująca w sobotę Rada Krajowa partii. - Prezydent nie może być dodatkiem do partii prezesa, dlatego dłużej prezydentem nie może być Andrzej Duda – mówiła Kidawa-Błońska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Małgorzata Kidawa-Błońska poszerza swój elektorat jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej. Kandydatka na prezydenta RP zyskała poparcie Nowoczesnej. 

Zobacz także

Decyzja zapadła przez aklamację podczas drugiej, jawnej części sobotnich obrad Rady Krajowej Nowoczesnej. Kidawa-Błońska uczestniczyła podczas jawnej części dzisiejszych obrad.

To nie są decyzje symboliczne, to są wybory fundamentalne i my musimy te wybory wygrać. Jeżeli naprawdę chcemy odbudować podzieloną dzisiaj bardzo przez obecną władzę Jarosława Kaczyńskiego wspólnotę narodową, po zwycięstwie w wyborach prezydenckich musimy rozpocząć dyskusję o nowej umowie społecznej. Jestem przekonany, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest najlepszą kandydatką, która taką dyskusję będzie w stanie rozpocząć 

Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej

Szłapka zaznaczył, że „wszyscy, którzy łamali prawo, muszą zostać rozliczeni”.

Kidawa-Błońska: „Nowoczesna, chcę by tak mówiono o Polsce”

Kandydatka zjednoczonej opozycji podkreśliła, że powalczy o prezydenturę Polski, dla której nowoczesność będzie ważną ostoją.

Zobacz także

Nowoczesna – chcę, aby tak mówiono o Polsce. W czasach światowego zamętu nowoczesna Polska może stać się ostoją ładu, bezpieczeństwa i dostatku - liczę na waszą pomoc

M. Kidawa-Błońska

RadioZET.pl/PAP