Zamknij

Zawisza ostro o wystąpieniu Tuska: nie zmieni biegu kampanii, to był kolejny kapiszon

Redakcja
04.05.2019 10:43
Zawisza
fot. Mateusz Grochocki/East News

Moim zdaniem, wystąpienie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim nie zmieni biegu kampanii ani nie wpłynie na wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego, to był kolejny kapiszon – mówi w Radiu ZET Marcelina Zawisza z Partii Razem, „jedynka” na liście w okręgu dolnośląsko-opolskim.

Pytana przez Łukasza Konarskiego, czy przewodniczący Rady Europejskiej, zabierając głos w Święto Trzeciego Maja, bierze udział w kampanii przyznała, że tak dzieje się za każdym razem, kiedy organizuje on tego typu wydarzenia.

Obejrzyj i przeczytaj rozmowę z Marceliną Zawiszą na RadioZET.pl!

– Brał udział w poprzedniej i myślę, że będzie tak w kolejnej kampanii. Nie byłam zdziwiona ani zaskoczona tym, co padło podczas tego przemówienia. Bardziej bawi mnie to, że opozycja, jeśli chodzi o Koalicję Europejską, oczekuje, że Donald Tusk będzie takim rycerzem na białym koniu, który przyjedzie i uratuje ich przed złym PiS-em – podkreśla Marcelina Zawisza. Jak dodaje, są ważniejsze rzeczy niż tylko odsunięcie PiS od władzy.

Zobacz także

Sobotniego gościa Radia ZET nie zaskakuje fakt, że wystąpienie Tuska jest szeroko komentowane w Internecie. – Jest on takim politycznym celebrytą, a przy tym jednym z najsprawniejszych polskich polityków po 1989 roku więc nie ma się co dziwić, że namieszał w sieci. Długofalowych skutków nie będzie to miało, bo nie było tam wizji Unii Europejskiej – podkreśla kandydatka Partii Razem. Jej zdaniem, Rada Europejska to ciało polityczne więc Tusk mógłby w swoim wystąpieniu pójść nawet dalej i nikt nie powinien mieć do niego o to pretensji.

RadioZET.pl