Najbliższy współpracownik Biedronia rezygnuje z funkcji

28.06.2019 20:58
Najbliższy współpracownik Biedronia rezygnuje z funkcji
fot. Łukasz Kalinowski/ EastNews

Marcin Anaszewicz zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Wiosny - poinformował PAP sekretarz generalny partii Krzysztof Gawkowski. Jak zaznaczył, Anaszewicz pozostanie w partii i będzie aktywnie działał w kampanii wyborczej do polskiego parlamentu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Rada Krajowa Wiosny dokona w sobotę korekty dotyczącej powołania nowego zarządu krajowego. Z przyczyn osobistych zrezygnował z bycia wiceprezesem Marcin Anaszewicz. Zostaje jednak członkiem Rady Krajowej i zostaje w partii. Będzie aktywnie działał w kampanii krajowej, a zmiany mają na celu przygotowanie się do wyborów krajowych, bo planujemy rozpocząć w najbliższym czasie przygotowania do kampanii do parlamentu polskiego" - powiedział PAP Gawkowski.

Zobacz także

Jak dodał, w sobotę Wiosna nie wybierze nowego wiceprezesa, tylko członków zarządu. "Jako szef kampanii do Parlamentu Europejskiego Marcin Anaszewicz wykonał znakomitą pracę i wszyscy jesteśmy mu za nią wdzięczni" - podkreślił Gawkowski.

Marcin Anaszewicz dla RadioZET.pl: Do wyborów Wiosna idzie samodzielnie, a Platforma powinna nam mocno kibicować [WYWIAD]

W sobotę w Warszawie spotykają się koordynatorzy i koordynatorki Wiosny z całego kraju, aby rozmawiać o scenariuszach startu ugrupowania w wyborach do polskiego parlamentu. "Obecnie na stole leżą różne możliwości: samodzielny start Wiosny, to jest pierwszy scenariusz, drugi scenariusz to jest start w koalicji z lewicowymi ugrupowaniami w większej albo mniejszej skali. W sobotę zostanie decyzja kierunkowa podjęta" - powiedział Gawkowski.

Zobacz także

Po spotkaniu kierownictwa Wiosny i wszystkich struktur regionalnych zaplanowana jest konferencja prasowa lidera Wiosny Roberta Biedronia, na której podana zostanie informacja o stanie rozmów koalicyjnych.

RadioZET.pl/PAP