Mąż Kaczmarskiej pracuje dla prezydenta. Ukrywali to przez dwa lata

29.01.2020 17:38
Agnieszka Kaczmarska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Mąż szefowej Kancelarii Sejmu, Marcin Kaczmarski, ma dyrektorskie stanowisko w Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta – ujawniła w środę Wirtualna Polska. Pracę dostał w niejasnych okolicznościach, nie spełniając formalnych wymogów. CIS przekonuje jednak, że Agnieszka Kaczmarska nie miała z tym zatrudnieniem nic wspólnego.

O Agnieszce Kaczmarskiej, szefowej Kancelarii Sejmu, zrobiło się głośno w związku z nieujawnieniem list poparcia do nowej KRS. O jej mężu – w związku z jego zatrudnieniem. Jak ujawniła w środę Wirtualna Polska, Marcin Kaczmarski pracuje na wysokim stanowisku w innej kancelarii. "To musiała być jedna z najbardziej strzeżonych tajemnic Kancelarii Prezydenta" - pisze WP.

Zobacz także

Kaczmarski dwa lata temu został zastępcą dyrektora w Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta, gdzie zajmuje się m.in. nadzorowaniem prezydenckiej floty samochodowej. Okazuje się jednak, że gdy mąż Kaczmarskiej był przyjmowany na stanowisko, jego kandydatura nie do końca spełniała wszystkie wymogi formalne. A do tych należą: wyższe wykształcenie, trzyletnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej roczny staż pracy na stanowisku kierowniczym w jednostkach sektora finansów publicznych.

Niejasne okoliczności zatrudnienia męża szefowej Kancelarii Sejmu

Z ustaleń WP wynika, że Kaczmarski miał w przeszłości albo prowadzić firmę usługowo–transportową, zajmująca się przewozem osób, albo jeździć taksówką. Nieoficjalnie wiadomo też, że na studia poszedł, gdy był już zatrudniony w Kancelarii Prezydenta.

Ile tam zarabia? Miesięczna stawka wynagrodzenia zasadniczego dla zastępcy dyrektora w Kancelarii Prezydenta wynosi od 6,5 tys. zł do 11,5 tys. zł, a do tego dochodzi jeszcze dodatek funkcyjny (15 - 40 proc. uposażenia zasadniczego).

Według Centrum Informacyjnego Sejmu Agnieszka Kaczmarska nie miała żadnego wpływu na zatrudnienie męża, bo „nie ma takich kompetencji”. Sama Kancelaria Prezydenta sprawy do tej pory nie skomentowała.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP