Zamknij

Jak PO spełni swoje obietnice programowe? „Prosto. Nie będziemy wydawać pieniędzy na PiS-owskie Bizancjum”

Magdalena Kulej
28.03.2019 10:06
Jak PO spełni swoje obietnice programowe? „Prosto. Nie będziemy wydawać pieniędzy na PiS-owskie Bizancjum”
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Oszczędności, wyeliminowanie patologii, które funduje PiS, pobudzanie gospodarki – to według posła Marcina Kierwińskiego sposoby PO na zapewnienie finansowania zapowiedzi programowych. „Nie będziemy wydawać pieniędzy na PiS-owskie zbytki, PiS-owskie Bizancjum” – stwierdził w czwartek na antenie Radia Plus.

Marcin Kierwiński, który w wyborach do PE jest szefem sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej, był pytany między innymi o to, w jaki sposób partia zabezpieczy w budżecie „ok. 100 mld zł” na swoje obietnice programowe, w tym podwyżki dla nauczycieli, program „Wyższe płace” i dodatkowe wydatki na służbę zdrowia.

– Bardzo prosto, nie będziemy wydawać pieniędzy na zbytki PiS-owskie, PiS-owskie bizancjum – powiedział Kierwiński. „Proszę popatrzeć na budżety kancelarii premiera, kancelarii prezydenta, jak one wzrastają” – dodał.

Oszczędności, wyeliminowanie tych patologii, które funduje nam PiS, to jest jedna z tych dróg, o której mówimy. My przede wszystkim chcemy pobudzać polską gospodarkę, robić coś, co realnie będzie przynosiło pieniądze do budżetu.

Marcin Kierwiński

Poseł podkreślał, że przez ostatnie dwa lata prawie 2 mld zł poszło na propagandę w mediach publicznych.

Schetyna: jeśli PiS nie da, to my damy

Wcześniej lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeśli PiS w obecnej kadencji nie przyzna podwyżek nauczycielom, to zrobi to jego partia. Chodzi o 1000 zł brutto.

Z kolei program „Wyższe płace” został przedstawiony przez polityków PO w grudniu ubiegłego roku. Zakłada on m.in., że osoba, która otrzymuje wynagrodzenie minimalne, będzie otrzymywać dodatkowo 500 zł. Ponadto propozycja PO zakłada obniżenie stawek podatku dochodowego z obecnych 18 i 32 proc. do 10 i 24 proc.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

C